Kripto para alanında NFT eserler öne çıkınca bu alanın takipçileri de yoğun bir şekilde NFT eser alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini sormaya başladılar.

Kripto para alanında NFT eserler öne çıkınca bu alanın takipçileri de yoğun bir şekilde NFT eser alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini sormaya başladılar. Konuyu sizler için araştırdık.

NFT eser alacaksanız eğer, öncelikle almayı düşündüğünüz eserin bir koleksiyonun parçası olup olmadığına dikkat etmeniz gerekiyor. Burada önemli bir yaklaşım söz konusu. Bir koleksiyona dahil olan NFT eserlerin yeniden satılabilir olması değer artırıcı bir özelliğe sahip olduklarını gösteriyor. Diğer taraftan satıcının kredibilitesi açısından güvenlik konusu da son derece önemli. Satıcının diğer NFT’lerinin performansına da bir bakmanızı öneririm. Bu durum yapacağınız yatırımın güvenli olup olmadığı açısından size bir fikir verecektir.

Bu işin güvenlik kısmına gelince. NFT alacaksanız kredibilitesi yüksek ve onaylı pazaryerlerinden almanızı tavsiye ederim. Ancak kimi platformlar güvenlik anahtarlarını da platform üzerinde taşıdıkları için risk taşıyorlar. Buradaki güvenlik açıkları her zaman risk unsuru olmaya devam edecek.

NFT satın alacaksanız öncelikle dijital güvenliğinizi sağlamanız gerekiyor. Diğer platformlarda kayıtlı olmayan şifreler ve iki faktörlü kimlik doğrulamayı da kullanmanız önemli. Ayrıca yazılımlar da güncel tutulmalı ve güvenli bir cüzdan seçilmeli. Zaman zaman cüzdanlarınızı yedekleyerek güvenliğinizi maksimum düzeye çekebilirsiniz. Bu bağlamda şifre ve güvenli bir cüzdan önemli.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ