NFT'ler hakkındaki tüm övgüleri duydunuz mu?

NFT'ler hakkındaki tüm övgüleri duydunuz mu? Bunun için iyi bir sebep var.Sanata dönüşmeden önce sanata yatırım yapıp yapamayacağınızı hayal edin, peki sanat! Tüm dünyadaki NFT koleksiyoncularının şu anda yapmaya çalıştığı şey tam olarak budur. İnsanlar orada olduğunu anlamadan bir sonraki en iyi şeyi alın.

Bunun da ötesinde, Fungible olmayan tokenler (NFT'ler), 2021'de kripto alanındaki en iyi yatırımlardan biri haline geldi. Piyasanın geri kalanı tanklanırken, bu varlıkların çoğu takdir ediliyor ve satın alındıkları para birimlerini büyütüyor.

Bu yeni moda, geleneksel sanat dünyası, geleneksel oyun dünyası ve blok zinciri alanı arasındaki farkları hep birlikte bir araya getirmeye başlıyor.

Bununla birlikte, birçok insan NFT'lerini nasıl görüntüleyeceğini bile bilmiyor. Hadi buna girelim.

NFT Galerisi Nedir?

Bir NFT galerisi, NFT'lerinizi, içinde yürüyeceğiniz gerçek bir yaşam galerisine benzer şekilde görüntüleyebileceğiniz bir yerdir! Ayrıca, Amazon'da satın alınacak bir şeyler aramak gibi listelenen binlerce ve binlerce NFT'yi görebileceğiniz ve görüntüleyebileceğiniz yerler de var!

Bunlara genellikle sadece NFT pazar yerleri denir, ancak bu noktada o kadar çok var ki, nerede yasal olup olmadığını anlamak zor olabilir. Ayrıca, NFT'ler hala çok yeni olduğundan, yeni gelenleri bekleyen bir sürü dolandırıcılık olduğunu belirtmek çok önemlidir.

Bu dolandırıcılıklar, popüler olanlara benzeyen sahte NFT'ler satmaktan, bilgisayar korsanlarının kripto cüzdanlarınızı boşaltması için kötü amaçlı kod içeren NFT'ler satmaya kadar uzanır. Bu nedenle, cüzdanınızı asla bağlamamanız veya daha önce hiç görmediğiniz veya duymadığınız rastgele NFT'leri satın almamanız son derece önemlidir.

Çoğu pazar yeri satıcıları doğrular ve bunlar genellikle satın alınacak en güvenli NFT'lerdir.

Dijital Sanatı Görüntüle

 NFT'leri görüntülemenin birkaç yolu vardır.Birincisi, NFT'yi veya görüntüyü fiziksel bir cihaza gerçekten indirmektir. Bunu yapmanın tonlarca yolu var, bu yüzden onlardan geçmekle uğraşmayacağız. Temel olarak, istediğiniz NFT'yi satın alabilir, görüntüyü indirebilir ve bir duvara yansıtabilir veya evinizde herhangi bir yerde dijital bir resim çerçevesine gelmesini sağlayabilirsiniz.

Bu aslında bugünlerde insanlar boşta olduklarında televizyonlarına bile yansıttıkları için daha yaygın hale geliyor. Bazı yaratıcı insanlar, etrafta asılı duran hantal bir TV yerine duvardaki gerçek bir resim gibi görünmelerini sağlamak için TV'lerinin etrafına sahte çerçeveler bile yerleştirir.

Dijital sanatı görmenin bir sonraki yolu, pazar yerlerini taramak! Cüzdanınızı bahsettiğimiz gibi bağlayabilir ve tüm NFT'lerinizi bir pazaryerine yükleyebilirsiniz. Onları görüntülemek için üzerlerine tıklayabilir veya biraz övünmek için sayfanızı sosyal ağlarınızda paylaşabilirsiniz!

Şu anda etraftaki en iyi pazar yerleri:

OpenSea, bir New York NFT pazarıdır. Platform 2017 civarında kuruldu. Tahmin edebileceğiniz gibi, hemen hemen herkes platforma her türlü NFT'yi satın almak, satmak, takas etmek veya basmak için erişebilir. Buna sanat, oyun, koleksiyon ürünleri veya gerçekten aklınıza gelebilecek her şey dahildir.

Opensea, Bored Ape, Zed Run ve diğerleri gibi büyük topluluklar için temel bir unsur olmuştur. Platformun kullanımı son derece kolaydır, kullanıcı dostudur ve para basma gibi tonlarca harika özellik sunar. Kontrol etmenizi öneririz!

Rarible, yukarıda bahsettiğimiz platforma benzer, ancak 2020'de kuruldu. Los Angeles merkezlidir ve NFT varlıklarını sanat, müzik, alan, fotoğrafçılık, oyunlar, dünyalar ve benzeri şeylere kategorize ederek kendisini diğer platformlardan ayırır.  Tahmin edebileceğiniz gibi, kullanıcılar burada da kendi NFT'lerini satın alabilir, satabilir, takas edebilir veya basabilir.

Rarible, yeni bir kullanıcının hemen alışması için biraz fazla olabilir. İnsanların platformda nihai bir karar vermeden önce biraz denemelerini öneriyoruz. Platformdaki bazı harika özellikler arasında ünlü NFT'lerin listelenmesi, en çok satan NFT'lerin gösterilmesi ve kendi jetonlarınızı basabilme yer alıyor! Bu platform popüler olsa da, daha fazla insan yavaş yavaş fazla mesai yaparak Opensea'ya taşınıyor gibi görünüyor.

Sanal Platformlar

NFT'leri (ve muhtemelen en önemlisi) görüntülemenin son yolu, merkezi olmayan bir sanal platforma gitmek ve onları bir galeriye yerleştirmektir.

Şu anda blockchain alanındaki en popüler iki sanal platform:

Merkezsiz

Ademi Merkez

Decentraland, en popüler olmasa da şu anda mevcut olan en popüler sanal dünyalardan biridir. Ethereum ağı üzerine inşa edilmiştir. Buna erişmenin en kolay yolu, tarayıcınızda eklenti olarak kolayca edinebileceğiniz bir MetaMask cüzdanıdır.

Meta veri deposu, insanların koleksiyonlarını gerçek dünyadaymış gibi görmeleri için mükemmel bir yoldur. Bu hem statik fotoğraflar hem de hareketli fotoğraflar için olabilir! İnsanlara yalnızca NFT'lerini görme şansı vermekle kalmaz, aynı zamanda onlarla yaratıcı olma şansı verir.

CryptoVoxels, inşa edilmiş başka bir sanal dünyadır. Ethereum blok zincirinin üstünde. Bu meta veri deposu, Boşluklar ve Parseller özelliğini kullanarak galerilerin oluşturulmasına izin verir. Bu araçlarla sanatçılar ve koleksiyoncular beğenilerine ve yaratıcı çekiciliklerine göre galeriler oluşturabilirler.

Bu alanı kullanmanın tek dezavantajı, sanatçıların ve koleksiyonerlerin başkalarıyla gerçek zamanlı olarak etkileşime girememesi ve bu da deneyimi sınırlandırmasıdır. Büyük bir hayran kitlesine sahip kişilerin, hayranlarının işleriyle ilgili daha kapsamlı bir deneyim kazanmaları için Cryptovoxels'ta kendi alanlarını oluşturması için daha yüksek birileri için çok popüler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ