Koronavirüs süreci ile birlikte kripto para birimlerinin patlama yapması yeni bir alanı doğurdu.

Koronavirüs süreci ile birlikte kripto para birimlerinin patlama yapması yeni bir alanı doğurdu. NFT olarak isimlendirilen bu yeni alan son iki senede rekor düzeylere ulaştı.

2021’in başlarında çok fazla bilinmese de süreç içerisinde giderek popüler hale gelen NFT’lerde bu yıl 13 milyar doları aşan bir piyasa hacminin oluştuğu görülüyor.

Sanatçılar tarafından imzalanan ve değiştirilemez tokenlar olarak isimlendirilen bu benzersiz eserler yıl boyunca koleksiyonerler tarafından yakından takip edildi. Böylelikle milyonlarca dolar koleksiyonerler tarafından bu eserlere harcandı.

2021 yılının en pahalı NFT’sine baktığımızda ‘’Everydays:The First 5000 Days’’ eseri Christie’s müzayedesinde 69.3 milyon dolara satılan Beeple ilk sırada yer alıyor.

2022 yılında NFT alanındaki coşkunun daha da artması bekleniyor. Böyle bir coşkunun artması demek kripto para birimlerinin de fiyatlarının artması anlamına gelebilir.

Diğer taraftan NFT alanına bir çok sanatçının katılacağı da vurgulanıyor. Özellikle müzik ile uğraşan kişilerin NFT eserler ile çok kazançlı çıkabileceği belirtiliyor. Eserlerin benzersiz olması her türlü hırsızlığı da engelliyor. Blockchain alanının güvenli ortamı harika fırsatlar sunmaya devam edecek gibi görünüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ