2021 yılında NFT’lerde oluşan hype’ın etkisinin 2022’de de devam ettiğini görüyoruz.

NFT’lerde İşlem Hacmi Rekorlar Kırdı!

2021 yılında NFT’lerde oluşan hype’ın etkisinin 2022’de de devam ettiğini görüyoruz. 2022 yılında beklentiler aşılmış durumda. Üstelik daha yılın yarısını bile tamamlamadık.

2022 yılının daha başlarında 18 milyar dolar olan işlem hacmi şimdiye kadar 60 milyar dolar seviyesine yaklaşmış durumda. Tabi hacmin bu kadar büyük olmasında NFT’leri yeniden canlandıran koleksiyonların piyasaya çıkmasının büyük bir etkisi var.

Kuşkusuz koleksiyonlar bitmeyecek. Daha pek çok koleksiyon beğeniye sunuldukça kripto para piyasasında NFT coşkusunun devam edeceğini vurgulayabiliriz. Tabi bu durum NFT NFT odaklı kripto para birimlerinin değerini de daha fazla artıracaktır.

Burada Enjin Coin’in bireylerin NFT’leri tek bir yerde oluşturmasına, depolamasına, listeleme yapmasına ve ticaretine imkan veren bir platform sağladığını vurgulayalım. Ayrıca Solana projesinin 2021 yılında değerlenmesinin sebebi yine NFT’ler idi.

NFT’ler bundan sonraki süreçte rekorlarına yeni rakamlar eklemeye devam edecek. Özellikle pandemi döneminde bir kurtarıcı haline gelen NFT piyasasında sadece yatırımcılar değil, aynı zamanda sanatçılar, ressamlar gibi sanat grupları yer aldı.

NFT’lerin değiştirilemez doğası ve çalışma gibi olumsuzluklara karşı net bir koruma sağlıyor oluşu bundan sonraki zaman diliminde de bu alan için artı değer olmaya devam edecek gibi duruyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ