OpenSea, Seaport protokolüne geçişin kullanıcıların gaz ücretlerinde tahmini yüzde 35 tasarruf etmesine yardımcı olacağını söyledi.

NFT Marketplace OpenSea, Düşük İşlem Maliyetlerinden Yararlanmak İçin Seaport

OpenSea, Seaport protokolüne geçişin kullanıcıların gaz ücretlerinde tahmini yüzde 35 tasarruf etmesine yardımcı olacağını söyledi. OpenSea gelecekte toplu listeleme ve çok daha fazlası gibi heyecan verici yeni özellikler sunmayı planlıyor.

OpenSea, Bored Ape Yacht Club  BAYC  ve diğerleri gibi en büyük projelerden bazılarına ev sahipliği yapan, takas edilemeyen tokenler  NFT'ler  için önde gelen NFT pazarlarından biridir. 14 Haziran Salı günü OpenSea, üssünü Wyvern protokolünden Seaport protokolüne taşıdığını duyurdu.

Bu geçişin temel nedenlerinden bazıları, düşük gaz ücretleri, kullanıcı dostu imza seçenekleri, tüm koleksiyonlarda daha fazla teklif verme kolaylığı ve yeni hesap başlatma ücretlerinin kaldırılması olmuştur. OpenSea blog gönderisine göre, kullanıcılar Seaport'ta işlem yaparak yüzde 35 daha az gaz ücreti ödeyecekler. Toplam tasarrufları açıklayan OpenSea, şunları kaydetti:

Seaport'u kullanan işlemler için gaz ücretlerinde tahmini olarak %35 tasarruf edeceksiniz. Geçen yılın verilerine göre, bu toplamda 460 milyon dolardan fazla tasarruf anlamına gelir (138 bin ETH)!* Ayrıca, yeni kullanıcıların OpenSea'yi kullanmak için bir kerelik kurulum ücreti (proxy dağıtımı) ödemesi gerekmeyecek. OpenSea topluluğu yalnızca kurulum ücretini kaldırarak her yıl yaklaşık 120 milyon dolar  ETH'de 35 bin tasarruf edebilir.

Ancak, OpenSea'deki NFT satıcıları SeaPort protokolünü kullanmak için tahsilat başına bir kerelik ücret ödemek zorunda kalacaklar.

OpenSea, Seaport protokolünün merkezi olmayan ve açık kaynaklı yapısının kendileri için oldukça faydalı olacağını söyledi. Yeni özellikleri çok hızlı bir şekilde oluşturmalarına ve yayınlamalarına yardımcı olacaktır. Geçen ay, OpenSea, sonunda Seaport protokolünün üzerine inşa edileceğini açıkladı. Ayrıca, Seaport açık kaynak protokolü tüm inşaatçılar, yaratıcılar ve NFT toplayıcılar için geçerli olacaktır.

Seaport  Geçişinin Daha Fazla Avantajını Keşfetme

OpenSea'deki ünlü NFT düşüşlerinin ortasında, Ethereum blok zinciri ağı maliyetli hale geldi ve etrafta dolaşması tıkandı. Deaport Migration ile OpenSea, getirebileceği ek faydaları ve özellikleri keşfediyor olacak.

OpenSea blog yazısında şunları kaydetti: “Liman, diğer web3 pazarlarına kıyasla daha gaz verimli ve esnek olacak şekilde tasarlandı. Protokol geliştiricileri, işlem verimliliğini optimize etmek için Assembly'de çalıştı”.

OpenSea, kullanıcıların artık Koleksiyon Teklifleri, yani bir koleksiyondaki tüm ürünler için teklifler yapabileceklerini duyurdu. Ayrıca, Özellik Teklifleri, yani belirli özelliklere sahip bir grup ürün için teklifler de yapabilirler. OpenSea, içerik oluşturucuların özelliklere sahip koleksiyon tekliflerini seçmelerine olanak tanıyan bir özellik getirmek için de çalıştığını söyledi.

OpenSea, bu başarılı geçişle yakında toplu listeleri tanıtacağını söyledi. Bu, kullanıcılara tek bir işlemde birçok NFT satın alma olanağı verecektir. Ek olarak, OpenSea şunları kaydetti: “Birden fazla alıcı için gerçek zamanlı içerik oluşturucu ücretleri mevcut olacak. İçerik oluşturucular ayrıca zincir üzerinde ücretlerini birden fazla ödeme adresiyle öğe bazında tanımlayabilecekler”.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ