Yakın zamanda bir grup kripto meraklısı tarafından yakılan ve bir NFT olarak tokenize edilen orijinal bir Banksy parçası 228.69 ETH'ye satıldı.

NFT olarak Tokenize Edilen Bu Parça 380.000 Dolara Satıldı

Yakın zamanda bir grup kripto meraklısı tarafından yakılan ve bir NFT olarak tokenize edilen orijinal bir Banksy parçası 228.69 ETH'ye satıldı.

Burned Banksy altı rakama ulaştı: Dönüm noktası NFT dün 380.000 doların biraz üzerinde satıldı.

Burned Banksy Tokenize Ediliyor

Banksy’nin "Morons" un bir NFT'si 228.69 ETH'ye satıldı ve satın alımda yaklaşık 382.000 $ değerinde.

Orijinal sanat eseri, bir grup kripto meraklısı tarafından satın alındı ve geçen hafta Brooklyn'de canlı bir akışta yakıldı. Yakmanın amacı, parçayı bir NFT olarak belirtmekti. Parçayı da yakan videonun sunucusu, "sanatçılara ilham vermeyi ve yeni bir yaratıcı ifade aracı keşfetmeyi" umduklarını söyledi.

Dün öğleden sonra GALAXY lakabını kullanan bir teklif veren, NFT'yi OpenSea'da satın aldı.

Parçanın 2007 baskısı, geçen yıl Sotheby’nin açık artırmasında 84.494,79 $'a (60.480 £) satıldı.

ksy

Parça, yaklaşık 100.000 $ ödediği bildirilen Injective Protocol ve SuperFarm üyeleri tarafından satın alındı. Banksy'nin resmi kimlik doğrulayıcısı olan Pest Control'den bir Orijinallik Sertifikası ile birlikte geldi.

NFT trendi çığ gibi yükselmeye devam ederken, zincirde ilk kez gerçek bir Banksy parçası ortaya çıktı.

Grup, Ethereum'da "Moronlar" ı tokenlaştırmak, sanatın fiziksel kopyayı yok ettikten sonra bile yaşayabileceği bir noktaya gelmeyi umduklarını söyledi. GALAXY artık parçanın kanıtlanabilir sahibidir ve satın alma işlemlerinin kaydı değişmezdir. Token misli olmayan olduğundan, başka hiç kimse satmaya karar verene kadar mülkiyet talebinde bulunamaz.

NFT'ler ve Sanat Birleştirme

Banksy öğesi, şu anda birkaç büyük müzisyenin giriş yaptığını gören NFT alanındaki bir dizi büyük düşüşün yalnızca en sonuncusu.

EDM süperstarı Steve Aoki, ilk koleksiyonunu hafta sonu Nifty Gateway'de yayınladı ve bu süreçte yaklaşık 3,4 milyon dolar kazandı. Geçen hafta 3LAU, "Ultraviolet" albümünü tokenize ederek rekor kıran 11,7 milyon dolar topladı.

Kings of Leon, albümlerini bu hafta sonu NFT olarak yayınlayan ilk grup oldu. Etkinlik, ana akım medya ve müzik dünyasından önemli miktarda basının ilgisini çekti. 16 saat kala koleksiyonda 489'dan fazla ETH işlem gördü. Bugün yaklaşık 1.700 dolarlık ETH ticareti ile satış, ABD'li rock sanatçıları için kazançlı bir hareket.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ