NFT oyun iş modelleri, oyun yayıncıları için daha fazla oyunlarını blok zincirinde oynamaya başladıkça çekici bir yeniliği temsil edebilir.

NFT Oyunlarının

Polygon'un Oyunlar için Küresel İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Urvit Goel, değiştirilemez tokenleri (NFT'ler) entegre eden oyunların, kullanıcıların oyun içi öğelerini satmalarına izin vermeyen geleneksel oyunlara göre doğal bir üstünlüğü olduğuna inanıyor.

Goel, geçen hafta Seul'de , Polygon'un ( MATIC ) NFT oyunlarının çoğalmasına yardımcı olma yönündeki çabası ve Güney Kore'deki Neowiz ve Nexon gibi oyun yayıncılarının neden uzaya kafa kafaya daldıkları hakkında samimi bir şekilde konuştu.

Goel'in öne sürdüğü ana argümanlardan biri, NFT oyunlarının rekabet ettiği geleneksel iş modelinin doğası gereği daha zayıf olabileceğidir. Geleneksel oyunlarda, kullanıcılar genellikle oyun içi öğeleri gerçek parayla satın alırlar, ancak herhangi bir dolar değerini geri almak için bu öğeleri satamazlar.

Bununla birlikte, oyun finansmanı (GameFi) alanındaki çoğu oyunla, kullanıcılar öğeleri paraya çevrilemez tokenler olarak satın alabilir ve oyunu oynamaları bittiğinde satabilirler. Goel, geleneksel modele “para girişi, para çıkışı yok” olarak atıfta bulundu ve oyuncuların oyuna koydukları dolar değerinin en azından bir kısmını geri alabilmeleri gerektiğini vurguladı.

Biz sadece kullanıcılara satın aldıkları içeriğe sahip olma yeteneği vermek istiyoruz. Ve satmayı seçerlerse, tutmayı seçerlerse harika, harika... Ama bir kuruş geri alsan bile, hiç yoktan iyidir, değil mi?

Goel, Güney Kore'nin MapleStory unvanına sahip oyun devi Nexon'dan başlayarak, geleneksel oyun yayıncılarının GameFi'ye büyük hamleler yapmak için hazırlandıklarına dair net sinyaller algıladığını söyledi. Haziran ayında , bir oyun haber medya kuruluşu olan mmorpg'ye göre, amiral gemisi unvanının bir versiyonunu MapleStory N olarak zincire koyacağını duyurdu.

Polygon ayrıca, yeni ve mevcut başlıkları zincire koymak için Güney Koreli Neowiz ile bir ortaklığa girmiştir.

Bu kadar büyük şirketlerin piyasaya girmesinin, “hala yenilikçi olduklarını göstermek” için sektörde “biraz domino etkisi” yarattığına dikkat çekti. Goel, blok zinciri alanına giren büyük firmaların patronlarının teknolojiye büyük ölçüde güvenmeleri gerektiğini yoksa GameFi için en üst düzey oyunlarını giymeyeceklerini ima etti.

Bu geliştiricilerin başarılı işlere sahip olmaları için blok zincirine girmeleri gerekmiyor. Geleneksel web ekibinde milyarlarca dolar olmasa da şimdiden yüz milyonlarca dolar kazanıyorlar.

Goel'in oyun ve blok zinciri hakkındaki fikirleri,  GameFi ve kriptonun yayıncılar için “doğal bir uyum” olduğunu söyleyen ROK Capital'den Anthony Yoon ile aynı doğrultuda.

Goel'in NFT oyun ve GameFi için parlak geleceğe duyduğu güvenin bir parçası, topluluklardaki vızıltılardan geliyor. Fikrini destekleyecek kesin verilere sahip olmadığını söylese de, “milyonlarca takipçisi” olan büyük topluluklardaki birçok insanın kanallarına getirilen yeni oyun ürünleri konusunda heyecanlı olduğuna inanıyor.

Yani bana göre, bu veriler bir gazeteci tarafından 'X' NFT'lerin neden iyi olacağına dair yazılan bir makaleden çok daha yüksek sesle konuşuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ