Yaklaşan NFT tabanlı mobil rol yapma oyunu Guild of Guardians, yerel tokeninin (GEMS) iki dilimini toplam 5,3 milyon dolar sattı.

Yaklaşan NFT tabanlı mobil rol yapma oyunu Guild of Guardians, yerel tokeninin (GEMS) iki dilimini toplam 5,3 milyon dolar sattı. 30 Kasım'da Coinlist'te gerçekleştirilen token satışı 82 kez fazla talep aldı ve yaklaşık 808.000 kullanıcı kayıt oldu. 100'den fazla ülkeden 10.700'den fazla yeni GEM sahibi, maksimum 500 $ değerinde token satın aldı. Ancak Avustralya, ABD, Kanada ve Çin'den gelen kullanıcıların, artan düzenleyici endişeler nedeniyle token satın almaları yasaklandı.

GOG, toplam 1 milyar tokenin %6'sını CoinList satışına tahsis ederken, arzın %63'ü topluluk odaklı etkinlikler, etkinlikler ve temel oyun yoluyla dağıtılacak. Oynamak için kazan oyununun, 400.000 kullanıcının önceden kayıtlı olduğu Q1 2022 için yumuşak lansmanı planlanıyor.

Oyun, Avustralya merkezli NFT katman 2 ölçekleme çözümü Immutable X ile ortaklaşa Ukraynalı geliştirici Stepico oyunlarından geliyor. Immutable X, Ethereum'daki NFT'ler için ilk katman 2 ölçeklendirme çözümüdür ve Galaxy Digital ve Coinbase tarafından desteklenmektedir.

Immutable'ın Pazarlama Başkanı Nicholas Kelland, GOG'un Çoğu İnsan Tarafından Erişilebilir Olması İçin Mobil Cihazlarda Kullanıma Sunulacağını Söyledi

Immutable'ın Pazarlama Başkanı Nicholas Kelland,"Herkesin gerçekten sağlam oyun donanımları, bilgisayarları vb. yok. Dolayısıyla mobil bizim için kolay bir seçim oldu,” dedi. GOG'un başarılı ilk DEX teklifinin (IDO) başarısı, kazan-kazan oyununun giderek daha popüler hale gelmesiyle ortaya çıkıyor. GOG'da, kullanıcıların sahip olduğu her oyun içi varlık, takas edilebilir ve değiştirilebilir bir NFT'dir.

Kelland: "  Oyun içi varlık sahipliği kavramının önceden belirlenmiş bir sonuç olduğunu düşünüyorum. Ve bu ne zaman meselesidir, eğer değil," diyen Kelland, "içerik yaratıcısı ekonomisi ve insanlar kavramına geri dönüyor, insanlar temelde sahip olmayı hak ettikleri bu şeylere sahipler",dedi.

Bu, Haziran ayında 24 saat içinde 3 milyon dolar toplayan ilk Kurucu NFT satışından sonra geliyor. İkinci dalga 5 milyon dolar topladı ve üçüncü ve son dalga 4 milyon doların üzerine çıktı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ