Çinli internet devi Tencent, artan kontroller nedeniyle takas edilemez token NFT platformu Huanhe'nin satış faaliyetlerini durdurduğunu duyurdu.

NFT, Pazar Operasyonlarını Askıya Aldı

Çinli internet devi Tencent, artan kontroller nedeniyle takas edilemez token  NFT platformu Huanhe'nin satış faaliyetlerini durdurduğunu duyurdu.

Reuters'in 16 Ağustos tarihli haberinde yer alan bilgilere göre Tencent Holdings, 16 Ağustos'ta denetimlerdeki aşırı artış nedeniyle fungible olmayan token NFT platformunda yapılan satışları durdurma kararı aldıklarını duyurdu.

Tencent, satışların durdurulacağını ancak koleksiyonerlerin mevcut koleksiyonlarını koruyabileceğini, sergileyebileceğini veya para iadesi talep edebileceğini belirtti.

Uzmanlar, Çin endüstri devinin NFT platformunu piyasaya sürmesinden neredeyse tam bir yıl sonra kapatmasının Çin hükümetinin NFT pazarları üzerindeki baskısının artacağının bir işareti olduğunu düşünüyor. Tencent'in piyasaya hakim olduğu ve NFT platformuyla piyasaya sürülen her koleksiyonu neredeyse anında sattığı söylendi.

Öte yandan Çin hükümetinin dijital varlıklara karşı antipatisi tüm ekosistem tarafından bilinen bir gerçek. Çin'de faaliyet gösteren NFT platformları, düzenlemeleri aşmak için ürünlerini NFT'ler değil dijital koleksiyonlar olarak pazarlamaktadır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ