Kripto para piyasası 1 trilyon doların altına düştüğü gibi, takas edilemeyen token (NFT) piyasası da büyük bir darbe alıyor.

NFT Pazarı Büyük Darbe Aldı, Bored Ape (Sıkılmış Maymun) NFT Fiyatları Bir Günde %25 Düştü

Ünlülerin favorisi olan Bored Ape Yacht Club (BAYC) Pazartesi günü piyasa çöküşünde NFT'lerinin fiyatlarının %25 düştüğünü gördü. Birkaç BAYC NFT'sinin son birkaç ayda her biri milyonlarca dolar karşılığında işlem gördüğü düşünüldüğünde, bu büyük bir düşüş.

Küresel makro düzeni, bu pazar çöküşünün arkasındaki temel itici güçlerden biri oldu. Geçen hafta ABD TÜFE enflasyon verileri %8,6'yı aştı. Bunu kontrol etmek için analistler, ABD Merkez Bankası'nın yakında faiz oranında 75 baz puanlık bir artış ilan etmesini bekliyorlar. Bu, resesyona girme ihtimaliyle birlikte ABD ekonomisi üzerinde genel olarak olumsuz bir etkiye sahip olabilir.

Tıpkı daha geniş kripto pazarı gibi, NFT pazarı da bu hafta büyük bir krizle karşı karşıya. Bununla birlikte, NFT pazarı, genel kripto pazarına kıyasla hala parlak bir nokta olmaya devam ediyor. Tops NFT projeleri, daha geniş pazar düzeltmesine rağmen 2022'de önemli talep gördü. Bloomberg raporuna göre :

Yatırımcılar, Bitcoin ve Ether gibi değiştirilebilir tokenlere kıyasla düşük likiditelerine rağmen son altı ayda önemli NFT portföyleri oluşturdular.

Hackerlara, Bored Ape NFT Sahiplerine Dikkat Edin

Bored Ape'in ana şirketi Yuga Labs'ın takma adlı kurucu ortağı Gordon Goner, sosyal medya hesaplarının, özellikle de Twitter'ın olası bir istismarına karşı bir uyarı yayınladı. Geçen Pazar, 12 Haziran, Goner tweet attı:

“Güvenliğimizi atlamak için @Twitter'daki bir iç kaynağı kullanarak yakında sosyal medya hesaplarımıza bir saldırı olabileceğine dair güvenilir bilgiler aldık. Twitter ile temasa geçtik ve hesapları aktif bir şekilde takip ettiklerini ve güvenliğin artırıldığını onayladılar. Kendimizi daha güvende hissediyoruz, ama lütfen herkes güvende olsun. Ve unutmayın, sürpriz darphaneler olmayacak”

Bu ayın başlarında, saldırganlar Yuga Labs'in BAYC ve OtherSide Discord gruplarını ihlal etmeyi başardılar. Burada kullanıcılardan 145'ten fazla ETH çalmayı başardılar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ