NFT pazar yeri OpenSea Salı günü yaptığı açıklamada, C Serisi finansman turunda 300 milyon dolar topladığını ve şu anda 13,3 milyar dolar değerinde olduğunu duyurdu.

NFT pazar yeri OpenSea Salı günü yaptığı açıklamada, C Serisi finansman turunda 300 milyon dolar topladığını ve şu anda 13,3 milyar dolar değerinde olduğunu duyurdu. Tur, girişim sermayesi şirketleri Paradigm ve Coatue tarafından yönetildi. Finansmanı açıklayan bir blog yazısında, OpenSea kurucu ortağı ve CEO'su Devin Finzer, paranın ürün geliştirmeyi hızlandırmak ve daha fazla personel işe alırken müşteri desteğini iyileştirmek ve daha büyük NFT ve Web3 alanını büyütmeye yardımcı olmak için kullanılacağını söyledi.

OperaSea Şu Anda 13,3 Milyar Dolar Değerinde

Temmuz 2020'de OpenSea, 100 milyon dolar getiren bir B Serisi turunun ardından 1,5 milyar dolar değerindeydi. Kasım ayında C Serisi finansmanından 10 milyar dolarlık bir değerleme için belirlendi. OpenSea'nin bugün bildirdiği 13,3 milyar dolarlık rakam, NFT'lerin artan cazibesini gösteriyor . Dijital öğelere blok zincirine dayalı mülkiyet tapuları. OpenSea, Bored Ape Yacht Club ve CryptoPunks dahil olmak üzere alandaki en popüler Ethereum tabanlı NFT koleksiyonlarından bazılarına ev sahipliği yaptı.

 

NFT Pazarı Önemli Bir Büyümeye Tanık Olmaya Devam Ediyor

OpenSea'nin aylık hacmi, ilk çılgınlığın soğuduğu geçen Haziran'da birçok değiştirilemez token ilan edildikten sonra aylarca etkilemeye devam etti. Ağustos ayında, NFT piyasası tekrar alev aldı ve Aralık ayında OpenSea, 3 milyar dolarlık Ethereum NFT alım satım elleriyle şimdiye kadarki en büyük ikinci ayını kaydetti. Şimdiye kadar yeni yılda hız kesmedi. Ethereum NFT hacminde 243 milyon dolar ile 2 Ocak'ta şimdiye kadarki en iyi üçüncü işlem gününü yaşadı. Polygon NFT ticaret hacmi de art arda üç ayda artarak Aralık ayında 76,1 milyon dolara ulaştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ