Aslında NFT piyasasında Türkiye’den bir çok oyuncu var.

Aslında NFT piyasasında Türkiye’den bir çok oyuncu var. Popüler hale gelen NFT’ler son dönemlerde sanatçıların oldukça önem verdiği bir alan haline geldi. Koleksiyonerler tarafından da ilgiyle takip edilen alanda Türk girişimciler öne çıkmaya başlıyor.

2021 yılında 22 milyar dolarlık satış hacmiyle rekor kıran NFT piyasasında şimdilerde iki Türk gencinin hazırlamış olduğu  ‘’Rebel Tiger Club’’ projesi dikkat çekiyor. Ataberk Tekin ve Efe Acer isimli gençlerin asarladığı NFT’ler halka arz edilecek ve sonrasında global NFT alım satım piyasası OpenSea’de görünür olacak ve yatırım aracı olarak kullanılabilecek. NFT’lerin aynı zamanda bir dijital para model, olarak alınıp satıldığını da hatırlatalım.

Tekin ve Acer tarafından tasarlanan ‘’Rebel Tiger Club’’ projesi ile ilgili olarak açıklama yapan gençler , bir NFT’nin alındığı zaman o NFT’nin sadece sizin cüzdanınızda olduğunu belirterek kendilerinin de böyle bir dijital koleksiyon yaptıklarını, karakterlerinin asi bir kaplan olduğunu vurguluyorlar. Yurt dışında çok başarılı örneklerinin olduğu NFT koleksiyonlarının dudak uçuklatan değerlere sahip olduğunu vurgulayan Tekin, kendi projelerinin Türkiye’den çıkan başarılı bir örnek olduğunu vurguluyor.

Bir koleksiyoner ve bir ‘’Rebel Tiger’’ sahibi olmanın ne anlama geldiğini de açıklayan Tekin, bu noktada bireyin Rebel Tiger Club üyesi olacağını ifade ediyor. Dijital olarak doğrulanabilecek bir giriş kartına sahip olunacağını da ifade eden Tekin, böylelikle kişinin Kulübün ortaya koyacağı değer ve ayrıcalıklardan da faydalanabileceğinden vurguluyor. Tekin ayrıca kulübün ileride çok farlı tekstil ürünlerini üreteceğini de sözlerine ekledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ