Wakweli ve Polygon, NFT projesi sahiplerinin orijinallik sertifikaları talep etmesini sağlamak için işbirliği yapıyor.

NFT Sertifika Protokolü Wakweli Çokgen İşbirliğini Mühürledi

Wakweli ve Polygon, NFT projesi sahiplerinin orijinallik sertifikaları talep etmesini sağlamak için işbirliği yapıyor. Polygon kısa süre önce Immutable ile başka bir ortak imzaladı.

Web3 altyapı protokolü Wakweli ve Polygon platformu, ağdaki tüm dijital varlıkların Wakweli tarafından geliştirilen sertifika sistemi ile uyumlu olmasını sağlamak için bir ortaklık anlaşması yaptığını duyurdu. Ortaklık, zincirdeki tüm NFT projesi sahiplerinin her varlık için özgünlük sertifikası talep edebilmesini talep ediyor.

Wakweli'nin kurucu ortağı Antoine Sarraute'ye göre, Polygon kendisini inanılmaz NFT projelerinin evi olarak kurmuştur.

ETH ücretlerinin fırladığı 2021'den bu yana, Polygon varlıkları basmak için başvurulacak zincir haline geldi ve o zamandan beri son derece iyi performans gösterdi - artık inanılmaz NFT projelerinin evi. Tüm zincirlerde daha güvenli bir web3 alanı oluşturmak için Wakweli'yi kurduk ve bugün Polygon ile işbirliği yapmaktan heyecan duyuyoruz. Bu, Wakweli'nin sertifikasyon gücünü tüm Polygon kullanıcılarına sağlayacak ve dolandırıcılık girişimleriyle mücadele etmek için kesin bir yolun kilidini açarak bu gelişen ekosistemde daha fazla güven yaratacaktır.

Rapor ayrıca, gelişmiş kullanım durumu senaryolarının geliştiriciler için Wakweli platformu ve API aracılığıyla kullanılabileceğini açıklıyor. Buna, basım veya daha kesin sertifika verilerine erişim üzerine otomatik sertifika talepleri de dahildir. Geliştiriciler ve proje sahipleri, tüm Polygon işbirliğiyle daha güvenli bir dijital ekosistem için desteğe sahip olacak ve ayrıca çalışmaya çalışacaklardır.

Wakweli, Demokrasi Kanıtı (PoD) merkezi olmayan mutabakat algoritmasına dayalı bir NFT sertifika protokolü olarak çalışır. Wakweli, 2023'teki ilk finansman turunda 1,1 milyon dolar topladı.

Polygon Labs ayrıca, diğer ekosistem geliştiricileri ile etkileşim kurarak Web3 için ölçeklenebilir, uygun fiyatlı, güvenli ve sürdürülebilir blockchain altyapısı sağlamayı amaçlamaktadır. Ağ, geliştiricilerin "katman 2'ler (sıfır bilgi toplamaları ve iyimser toplamalar), yan zincirler, hibrit zincirler, uygulamaya özel zincirler, kurumsal zincirler ve veri kullanılabilirliği protokolleri" gibi önemli ölçeklendirme çözümlerine erişmeleri için çeşitli protokoller geliştirdi.

Poligon Ağı Binlerce DApp'i Kaydeder

Başlangıçta geliştirilen ölçeklendirme çözümü, on binlerce merkezi olmayan uygulama tarafından benimsenmiştir. Ağ, oluşturulan 1,12 milyon akıllı sözleşme ile 211 milyondan fazla benzersiz adres kaydetti. Başlangıcından bu yana toplam yaklaşık 2,36 milyar işlem gerçekleştirildi.

Mevcut Polygon ağı, Aave, Uniswap ve OpenSea gibi en büyük Web3 projelerinden bazılarına ve Robinhood, Stripe ve Adobe gibi tanınmış kuruluşlara ev sahipliği yapmaktadır. Polygon Labs, Web3'ün karbon negatif olmasına öncülük etme hedefiyle karbon nötrdür.

Son zamanlarda, Polygon ve Immutable, sıfır bilgi teknolojisini kullanarak bir oyun blok zinciri oluşturmak için bir ortaklık duyurdu. Rapora göre plan, merkezi olmayan oyun geliştirmeyi hızlandırmak ve web3'ün kitlesel olarak benimsenmesini iyileştirmek.

Polygon Labs Başkanı Ryan Wyatt, ortaklığın geliştiricileri güçlendirme misyonunda ileriye doğru bir adım olduğunu belirtti.

Immutable ile ortaklık, geliştiricileri güçlendirme ve kullanıcıların oyun içi varlıklarına gerçekten sahip olmalarını sağlama misyonumuzda ileriye doğru atılmış muazzam bir adımdır. Immutable'ın birinci sınıf oyun platformundan yararlanarak, oyun geliştirme sorunsuz hale gelir ve zengin ve benzersiz oyun deneyimlerinin oluşturulmasına olanak tanır.

Ubisoft, Atari, Animoca, Decentraland, Somnium Space ve The Sandbox gibi popüler oyun blok zincirlerinden ve yayıncılarından bazılarının Polygon'u geliştirdiği bildiriliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ