NFT piyasası 2021 yılında patlama yapınca artık bu alanda meydana gelen her bir gelişmenin ayrı bir önemi bulunuyor

NFT piyasası 2021 yılında patlama yapınca artık bu alanda meydana gelen her bir gelişmenin ayrı bir önemi bulunuyor. Biz de NFT Token alanında önemli gelişmeleri sizler için derlemeye çalıştık.

OpenSea platformuna yönelik olarak gerçekleştirilen bir kimlik avı saldırısı sonrası otuza yakın kullanıcının bu saldırıdan etkilendiği ifade ediliyor. Bu kimlik avı saldırısı ile saldırganlar kendilerine ait olmayan NFT’leri ele geçiriyorlar. Saldırganların 1000’in üzerinde Ethereum’u çekmek için çaba sarf ettikleri de vurgulanıyor.

NFT’ler çalınınca, NFT web sitesi Mintable hemen harekete geçerek çalınan üç NFT bularak bunları sahiplerine iade etti.

Bir başka gelişme Associated Preas’in  NFT satışlarını kapatmasıyla birlikte yaşandı. AP’nin yayınladığı NFT’ler insanların çektiği acılara vurgu yaptığı için ciddi anlamda tepki topluyor.

Japan e- ticaret devi Rakuten’in NFT Pazar yerini yayınlaması ise alanın bir diğer önemli gelişmesi olarak karşımıza çıkıyor. Rakuten; spor, oyuncu ve eğlence alanında NFT koleksiyonları sunmayı planlıyor.

Moda markaları tarafından NFT’lere yönelik talep de artıyor. Moda markası Bape ve Dolce&Gabbana’nın NFT koleksiyonları bu yönelimin bir yansıması.

NFT piyasasında daha pek çok gelişmeyi ilerleyen zaman dilimlerinde göreceğiz. Alan büyümesine devam ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ