Nijerya

Afrika bölgesinde yeni Bitcoin borsası , Nijerya merkezli olarak programcılar tarafından dört aylık  çalışma sonrası geliştirilerek Bitkoin.Africa ismiyle sunuldu.

Pazar günü geliştirici Timi Ajiboye açıklamaqsında, borsa isminin Bitkoin.Africa olduğunu açıkladı.Afrika, yerli kripto para ticaretindeki insanlara yasal ticaret imkânları sağlamayı hedeflemiştir.

Ajiboye, Twitter'de "Bugün, 1 Ekim 2017 tarihinde işlemlere başlıyoruz. Nijerya'ya tam destek ve diğer tüm ülkeler için kısmi (satın almada) destek vererek başlıyoruz"  diye yazdı.

Doğrulanmış bir bilginin olmaması bazılarını şaşırttı ve haber farklı şekilde yayılmaya başladı.

Ama Ajiboye sonraki twitlerinde platformun otomatikleştirilmiş hizmeti olduğunu ve Visco, MasterCard kullanarak Bitcoin satın alma özelliklerinin olduğunu doğruladı.

Satın alma listeleri halen Bitcoinin değeri 1,650,000 nairadır, Avrupa'daki Bitstamp gibi döviz fiyatlarından yaklaşık 150 $ daha yüksektir.

Bu, popüler Bitcoin tabanlı araçların Nijerya'ya da ulaştığına işaret ediyor. Temmuz ayında Overstock, Shopnow.ng'yi kripto para birimleri ticaret yapan siteni  daha çok  ürün sunmaya esinlendirmiştir.

Site şu anda, Bitkoin.Afrika'dan yaklaşık 1 milyondan düşük oranda naira hacmi göstermektedir.

Nijerya NijerEx ve Remitano gibi özel borsalara ev sahipliği yaparken, Kenya'nın ödeme ve havale platformu BitPesa ülkede sağlam bir dayanak oluşturmaya devam ediyor.

Kaynak;
https://www.cointelegraph.com

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ