Dünyanın dört bir yanından altı büyük merkez bankasının liderleri, dijital para birimleriyle ilgili ortak araştırmaları tartışmak üzere Nisan ayında Washington'da bir toplantı yapmayı düşünüyorlar.

Nisan Ayında Altı Büyük Merkez Bankası Dijital Para Birimlerini Görüşmek Üzere Toplanıyor

Dünyanın dört bir yanından altı büyük merkez bankasının liderleri, dijital para birimleriyle ilgili ortak araştırmaları tartışmak üzere Nisan ayında Washington'da bir toplantı yapmayı düşünüyorlar.

Nikkei'nin haberine göre, Avrupa, Japonya, Kanada, İsveç, İngiltere ve İsviçre dahil olmak üzere çeşitli merkez bankalarından temsilciler dijital para birimlerini ve kendi CBDC'lerini tartışacaklar. Planlanan toplantı Nisan ayında Washington'da yapılacak.

Bankalar Dijital Para Birimlerinin Uluslararası Ödemeleri Nasıl Düzenleyebileceğini Tartışacaklar

The Bank of International Settlements (BIS) da planlanan toplantıya katılacak. Büyük merkez bankalarının dijital para birimlerinin uluslararası ödemeleri nasıl akıcı hale getirebileceği ve bulgularını merkez bankası tarafından verilen dijital para birimleri üzerinde nasıl paylaşabileceği tartışılacak. Japonya merkez bankası başkan yardımcısı Masazumi Wakatabe, uluslararası işlemlerin nasıl daha uygun hale getirileceğini düşünmenin oldukça doğal olduğunu söyledi.

Bank of Japan Dijital Para Birimini Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor

Daha önce de belirtildiği üzere, Japonya Merkez Bankası'ndan bir üst düzey yetkili, ülkede merkezi bir kripto para birimi talebi arttığında bankanın hazır olması ve teslim etmesi gerektiğini söyledi. Japonya Merkez Bankası yetkilisi Masayoshi Amamiya, örgütün dijital para gerçeğine hazırlandığını belirtti.

 Çin bu yıl CBDC'sini yayınlayan ilk büyük ülke olmaya hazırlanıyor. Bununla birlikte, Çin Halk Bankası kripto para biriminin lansmanı için resmi bir zaman çizelgesi yayınlamadı, ancak bu yıl bir ara başlaması bekleniyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ