Bitcoin (BTC) bir günde yüzde 10'dan fazla düştüğüne göre,, önde gelen ekonomist Nouriel Roubini'ye göre bunun riskli bir varlık olduğu açık.

Nobel Ödüllü Ekonomist Bitcoin’de Bu Çarpıcı Gerçeğe İşaret Ediyor

Bitcoin (BTC) bir günde yüzde 10'dan fazla düştüğüne göre,, önde gelen ekonomist Nouriel Roubini'ye göre bunun riskli bir varlık olduğu açık.

Nobel ödüllü ekonomist Nouriel Roubini, amiral gemisi kripto para biriminin bir günde yüzde sekizden fazla düştüğünü tweetleyerek Bitcoin yatırımcılarının yaralarına parmak bastı.

Küresel hisse senetlerinden daha kötü performans göstermesi, ekonomik krizler sırasında güvenli bir liman varlığı olarak hareket edebileceğine dair popüler anlatıyı ortadan kaldırıyor.

Bitcoin 8.000 Doların Altına Düşüyor

Bitcoin fiyatı 8 Mart'ta büyük bir darbe aldı ve bu da PlusToken dolandırıcılarının açık piyasaya bir grup daha çalıntı para atmasını sağladı.

Bu ölüm sarmalına girdikten sonra, önde gelen kripto para birimi 8.000 dolar seviyesinin altına düştü ve gün içi en düşük 7.689 dolara ulaştı.

Bazı analistler, BTC'nin ayı piyasası bölgesinde olduğu için bu düşüş trendinin devam edeceğini tahmin ediyor. Bununla birlikte, Ekim ayında Çin pompasından bu yana en büyük boğa CME boşluğu hakkında da güçlü bir anlatı var.

Tamamen Satış

Bitcoin savunucuları her zaman ilk kripto para biriminin bir sonraki ekonomik kriz sırasında gelişeceğine inanıyorlardı. Ne de olsa, tanıtım bülteni Lehman Brothers'ın iflas etmesinden sadece birkaç gün önce yayınlandı ve ABD tarihindeki en büyük iflas ilan edildi.

Bununla birlikte, lastik yola çarptığında, diğer risk varlıkları gibi performans gösterdiği açıktır.

Suudi Arabistan, günlük üretimini 10 milyon varilin üzerine çıkarmak için tıkacı açtıktan sonra petrol fiyatı yüzde 30'dan fazla düştü.

Haberler, Corona Virüs salgını nedeniyle zaten kendini savunmasız hissettiren küresel hisse senedi piyasalarını harap etti. Eşi görülmemiş bir hareketle, ABD hisse senetleri vadeli işlemlerinin yüzde beşten fazla düşmesinden sonra geçici olarak durduruldu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ