Putin bu Noel’de Ded Moroz’un (Noel Baba’nın Rus versiyonu) kendi kripto parasını üreteceğini açıklamasıyla bazı sıkıntılar yaşayabilir. Bilindiği üzere Rusya hükümeti kripto paralar konusunda oldukça şüpheci bir konumda ve Rus Noel Baba’nın da işin içinde olması Noel’de bazı çarpışmalara neden olabilir.

Yoksulların ve çocuk hastanelerinin olduğu şehirleri ziyareti sırasında Ded Moroz çok açık bir şekilde ifade etti: “İçinde bulunduğum zamanı yakalamaktan keyif alıyorum!” 

Yapılan röportajların birinde:

“O kadar uzun süredir yaşıyorum ki kaç yaşında olduğumu bile hatırlayamıyorum artık. Ama şunu biliyorum ki zamana ve gelişmelere ayak uydurmak istiyorum. İçinde yaşadığımız dünya elektronik bir dünya ve bazı arkadaşlarım bana kendi kripto paramı çıkarmamı öneriyor.”

Noel Baba’nın kripto paraları takvimine almasıyla birlikte dijital değerlere karşı olanlar bu Noel’de kendilerini dışarıda soğukta üşürken bulabilirler. Bu ekibe Vladimir Putin de dahil olabilir.

Ded Moroz aynı zamanda kripto para madenciliği altyapısının, hep soğuk olan kendi şehrinde kurulmasıyla evlerin tekrardan ısınmaya başlayabileceğini söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ