Bitcoin ve kripto para madencilik işine zamanında giren girişimciler zamanında oldukça iyi kazandı.

Bitcoin ve kripto para madencilik işine zamanında giren girişimciler zamanında oldukça iyi kazandı. Bitcoin madenciliğini yapan ilk girişimci, Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto oldu. Nakamoto’nun 1 milyon adedin üzerinde Bitcoin kazdığı iddia ediliyor.

Artık Bitcoin oldukça gelişti. Bitcoin ağında milyarlarca dolar değerinde üzerinden işlem gerçekleşiyor. Bu nedenle Bitcoin madenciliği artık kişisel bilgisayarlardan ziyade kompleks ASIC makineleri ile yapılıyor. Yine de Bitcoin madenciliği yapan bireysel girişimciler var. Geçtiğimiz günlerde Tesla markası aracı ile madencilik yapan bir girişimci gündem olmuştu.

Norton kişisel bilgisayarlarda madencilik yapmak isteyen girişimciler için önemli bir adım attı. Norton, bu amaçla bir yazılımı paylaştı. Bu sayede girişimciler kendi şahsı makineleri üzerinden Bitcoin ve kripto para madenciliği yapabilecekler.

Kripto para madenciliği sadece Bitcoin üzerinden değil diğer kripto paralar üzerinden de yapılabiliyor. Dogecoin ve Litecoin gibi kripto paraların madenciliği ile de ekstra gelir elde eden girişimciler var.

Kripto para yatırımcıları ilgili kripto para ağı üzerinde yapılan işlemleri ilgili kripto paranın ağına kaydediyor. Bu eylemin karşılığında ise kripto para ödülü alıyor. Bitcoin madenciliği yapan girişimcilere günlük dağıtılan Bitcoin adedi ise 900’ü buluyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ