Norveç’in En Büyük Online Bankacılığı Bitcoin Hesaplarıyla Entegre Oluyor

Norveç’in En Büyük Online Bankacılığı Bitcoin Hesaplarıyla Entegre Oluyor

Norveç’in en büyük internet tabanlı bankacılığı, sistemlerine yeni bir özellik olarak Bitcoin hesapları ekledi. Skandiabanken müşterileri artık Coinbase hesaplarına ulaşıp, dijital yatırımlarını birikim ve vadesiz hesapları üzerinden yapabilecekler.

Skandiabanken yöneticileri Bitcoin’i 21. Yüzyıl için çok kıymetli bir yatırım olarak görmekteler. Banka tüm hizmet ve servislerini online olarak vermekte ve hali hazırda Norveç’in en popüler bankası konumunda.

Skandianbanken’ın Norveç Şubelerinin kullanıcıları aynı zamanda Bitcoin alabilmek için Paypal ödeme methodunu da kullanabilmekte. Diğer banka otoriteleri Bitcoin’i korkutucu bir teknoloji olarak değerlendirse de, Skandianbanken İnovasyon ve Gelişim Başkanı Harnes bu yeni teknolojilerle aynı yolda beraber yürünmesi gerektiğine inanıyor.

“Biz biliyoruz ki bu teknoloji insanların üstüne para yatırmak istedikleri bir şey. Biz de onlara bu konuda kolaylık sağlamak ve çözüm üretmek için doğru zaman olduğuna inanıyoruz.” (Skandianbanken İnovasyon ve Gelişim Başkanı Harnes)

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ