Yaygın anlatıdan dolayı, Nouriel Roubini'nin Bitcoin yerine kredi kartı kullanmayı tercih etmesinin ana nedenidir

Nouriel Roubini, Kripto Para Birimi

Yaygın anlatıdan dolayı, Nouriel Roubini'nin Bitcoin yerine kredi kartı kullanmayı tercih etmesinin ana nedenidir

Kötü şöhretli Bitcoin düşmanı Nouriel Roubini, kripto paranın sıfır güvenlik sunduğunu iddia ederek Twitter'da kripto para birimi ile ilgili başka bir tweet paylaştı.

Doom, 'milyarların' günlük olarak kripto dolandırıcıları ve hırsızları tarafından çalındığına inanıyor.

Roubini’nin tweet'i, kimlik avı saldırısı nedeniyle tüm yaşam tasarruflarını kaybeden girişimci ve podcast sunucusu Eric Savics tarafından yayınlanan viral bir videoya yanıt olarak geldi.

Savics, KeepKey donanım cüzdanı için sahte bir Google Chrome'u indirecek kadar talihsizdi. Mayıs ayında, U.Today Ledger kullanıcılarını hedefleyen benzer bir aldatmaca hakkında bildirdi.

Yedi yıl boyunca 113.000 doların üzerinde BTC toplamayı başarmıştı, ancak anahtar kelimeleri girdikten sonra dakikalar içinde her şeyi kaybetti.

Bitcoin ödemeleri geri döndürülemez olduğundan, Savics'in depolanması büyük olasılıkla sonsuza dek kaybedildi, bu yüzden Roubini kredi kartları kullanmayı tercih ediyor.

Binance CEO'su Changpeng Zhao, Savics'e alıcı adresi kara listeye almaya söz vererek yardımcı oldu.

Kripto para birimi endüstrisi gerçekten de sahtekarlıklarla dolmakla birlikte, Roubini’nin iddiası elbette büyük bir abartı.

Blockchain izleyicisi CipherTrace tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, 2020'de (şimdiye kadar) kötü aktörlere 1.4 milyar dolardan fazla kripto para kaptırıldı.

Bununla birlikte, 2019'dan sonra toplam dolandırıcılığın 4,5 milyar dolara ulaştığı da kripto para alanında bir gerçek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ