Kripto endüstrisindeki momentumun şu anda Çin'den geldiğini görmemiz gerekiyor. ABD hala düzenleyici belirsizlikle uğraşırken, kırmızı ejderha dijital bir gelecek için kendi kripto ve blok zinciri planlarıyla öne çıkıyor.

Novogratz: Amerika Kriptoya Geçmezse Geride Kalacak

Kripto endüstrisindeki momentumun şu anda Çin'den geldiğini görmemiz gerekiyor. ABD hala düzenleyici belirsizlikle uğraşırken, kırmızı ejderha dijital bir gelecek için kendi kripto ve blok zinciri planlarıyla öne çıkıyor.

Kriptoya Girin veya Kaybedin

ABD, kripto ve dijital üstünlüğün ısınması nedeniyle geride kalma tehlikesiyle karşı karşıya. Çoğunlukla Asya'da bulunan birçok ülke, kendi merkez bankası kripto para birimleri üzerinde araştırma ve geliştirmeye başlamış vaziyette. Bu arada ABD, dijital dünyaya geçmeyi reddederse geride kalma tehlikesiyle karşı karşıya.

Galaxy Digital'in kurucusu ve riskten korunma fonu yöneticisi Mike Novogratz, ABD'nin kripto ve finans teknolojisi yarışını ve bununla birlikte rezerv para birimini kaybetme riskini taşıdığını belirtiyor:

“Ve eğer değişecek olan dijital bir dünyaya geçmezsek geride kalacağız. USD kriptoda geride kalıyoruz. Çin geliyor. Hem de hızlı geliyor. Fintech'te bir adım önde. Başkanları, halka açık bir şekilde blockchain’e destek olduğunu iddia etti. Rezerv durumumuzu kaybetme riskimiz bulunuyor ”

Morgan Creek'in kurucu ortağı Anthony Pompliano, gelecekteki portföylerin tamamen dijital olacağını vurguluyor ve şöyle diyor:

“Gelecekte, portföyler yüzde 100 dijital varlıklar olacak. Yatırımcılar aynı varlık paylarına sahip olacaklar, ancak dijital hisse senetleri, dijital tahviller, dijital para birimleri ve dijital emtialara sahip olacaklar.”

Blockchain ve kripto momentumu şu an Çin'den geliyor. Yükseliş sinyalleri, Başkan Xi’nin birkaç hafta önce teknolojiyi kamuya açık bir şekilde desteklemesi sonucu BTC ve kripto pazarlarında büyük bir artışa neden oldu.

Bugünlerde Çin devlet medyası, Bitcoin'i kitlelere açıklayan bir makale yayınladı. Bu, son iki yıldır tüm kripto ticaretini ve sınırları dahilindeki faaliyetleri yasaklamaya çalışan bir rejimden gelen büyük bir hareket.

Geçen hafta kripto madenciliği, Çin’in Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu’nun (NDRC) engellenmesi gereken resmi bir sanayi listesinden çıkarıldı. Son araştırmalar ayrıca, Asya borsalarının, bölge endüstri lideri olarak şekillendikçe kripto varlık akışlarına hakim olduğunu gösteriyor.

Dolar İmhası

Çin’in egemenliği, ABD’nin geride kalmasının yalnızca bir yönü. Ulusal borcu dörtnala çevirmek, şu anda 23 trilyon doların üzerinde bir yükseliş ve doların değer kaybetmesi gibi ekonomik sıkıntılarıyla işler daha da kötüye gidiyor.

Mevcut bankacılık sistemi, FED ile bankaları kurtarmak ve daha fazla borçlanma ve harcamaları teşvik etmek için daha fazla para basmakla tamamen sürdürülemez.

Negatif faiz oranlarını ve derinleşen borç krizini savunan bir cumhurbaşkanı ile dolar sadece bir yöne gidiyor. USD destekli Kripto para çıkarmak ABD için öncelikli bir mesele haline gelebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ