Bu yazımızda sizlere NuCypher (NU) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve NU Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

NuCypher (NU) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para Birimi NU Coin

Bu yazımızda sizlere NuCypher (NU) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve NU Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

NuCypher (NU) Nedir?

NuCypher, genel ağların ve dApp'lerin merkezi bir hizmet sağlayıcıya güvenmek zorunda kalmadan bir veri şifreleme ve koruma katmanına erişmesini sağlar. “Merkezi Olmayan Anahtar Yönetim Sistemi” (KMS), kullanıcıların özel, şifreli verileri güvenli bir şekilde depolamasına ve değiştirmesine olanak tanır.

NU, NuCypher'in bir ERC-20 yardımcı programı tokenidir ve aşağıdaki işlevlerde kullanılır:

Ağ teşvikleri: Ağ katılımcıları, ağ üzerinde anahtar yönetim hizmetleri ve erişim yetkilendirme/iptal işlemleri gerçekleştirmeye teşvik edilir.

Staking: Bir NuCypher çalışan node’u çalıştırmak ve enflasyon ödülleri (NU) ve politika ücretleri (ETH) kazanmak için NU tokenlerini kullanın. İlgili çalışan uygunsuz davranırsa, stake edilen NU tokenlerinin kesilebileceğini unutmayın.

Yönetişim: Aragon tarafından desteklenen NuCypher DAO'ya katılım.

Protokol aşağıdaki ana bileşenlerden oluşur:

Staker node’ları: NU tokenleri, iki gelir akışı oluşturmak için belirli bir süre boyunca “Stake Escrow” sözleşmesine kilitlenebilir: enflasyon ödülleri (NU) ve politika ücretleri (ETH). Ağın bütünlüğünü ve hizmet kalitesini sağlamak için, ilgili çalışan uygunsuz davranırsa, kazıklanan NU kesilebilir.

Çalışan Node’lar (Ursala): Çalışan node’lar, eşik şifreleme işlemlerini gerçekleştirir ve bir Staker adına iş gerçekleştirir. Çalışanlar, talep üzerine kesintisiz hizmet sağlamak için çevrimiçi kalmalıdır.

Umbral proxy yeniden şifreleme (PRE): Proxy yeniden şifreleme (PRE), bir proxy varlığının verileri bir ortak anahtardan diğerine dönüştürmesine veya yeniden şifrelemesine izin veren bir tür ortak anahtar şifrelemedir (PKE) altında yatan plantext veya özel anahtarlar. Bu, genel blok zincirleri ve merkezi olmayan ağlar arasında özel veri paylaşımını sağlar.

4 Haziran 2021 itibariyle, NU'nun maksimum token arzı 3.885.390.082 ve mevcut dolaşımdaki arz 648.750.000'dir.

Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ