Nvidia artık resmi olarak tüm yumurtalarını metaverse sepetine koyuyor.

Nvidia Resmen Metaverse

Nvidia artık resmi olarak tüm yumurtalarını metaverse sepetine koyuyor. SIGGRAPH'da şirket, üzerinde çalıştıkları çok çeşitli Metaverse projelerini duyurdu.

Bu yılki bilgisayar grafikleri için SIGGRAPH yıllık konferansı olan Nvidia, bazı ciddi duyurular yaptı. Grafik tanımlayıcı şirket, bir dizi yeni metaverse girişimine odaklanacaklarını duyurdu.

Bu önemli bir hareket, Meta'nın kendi gücünü sağlamak için zaten 16.000 yeni Nvidia GPU kullandığını görüyoruz. Metaverse ekonomisi.

Sinir Grafikleri

Elbette Nvidia daha çok GPU'ları ile tanınıyor, ancak şirketin en heyecan verici yeni Metaverse duyurularından biri sinirsel grafik SDK'ları ile ilgili.

Şirket, yapay zeka tarafından desteklenen “sinir grafikleri” üzerinde çalışıyor. Sinir grafikleri alanı yepyeni ve yapay zeka ile bilgisayar grafiklerinin kesiştiği bir alan.

Tamamen dağıtıldıktan sonra, bir bilgisayar içinde gerçekçi bir 3B dünya oluşturmak ve simüle etmek için sinirsel grafikler kullanılacaktır. Geliştiriciler, yeni piyasaya sürülen NeuralVDB dahil olmak üzere farklı SDK'lar aracılığıyla bu işlevselliğe erişebilir.

Avatar Bulut Motoru

Konferansta bahsedilen bir başka büyüleyici araç da Omniverse ACE'dir. Şimdi, ACE, Avatar Bulut Motoru anlamına gelir. Gerçekçi 3B avatarlar oluşturmak için kullanılacak bir dizi bulut tabanlı hizmet ve AI modelidir.

Bu önemli bir gelişme çünkü Metaverse'in başarılı olması için kullanıcıların tanımlayabileceği gerçekçi avatarlara ihtiyacı var. ACE, geliştiricilerin dijital asistanlar oluşturmasına olanak tanıyan birkaç gelişmiş AI teknolojisini birleştirir.

Teknoloji, Birleşik İşlem Çerçevesi üzerine inşa edilmiştir. Çerçeve hala halka açık değildir; ancak Nvidia, bu yıl daha sonra piyasaya sürmeyi planlıyor.

Ayrıca Nvidia, yeni bir sürümünü de yayınladı. her yerde USD platformu, yetenekli geliştiricilere sıfırdan Metaverse özellikli uygulamalar oluşturmak için eksiksiz bir araç seti sunar. Hatta geliştiricilerin tamamen işlenmiş sanal dünyaları çalıştırmasına izin veren bir motorla birlikte gelir.

Nvidia sadece bir şirkettir. Ancak, SIGGRAPH üzerindeki duyuruları, Metaverse'in teknoloji endüstrisindeki en büyük isimlerden bazılarından hak ettiği ilgiyi almaya başladığını gösteriyor.

Nvidia'nın Metaverse'e tamamen bağlı kalmasıyla, diğer şirketlerin de aynı şeyi yapması an meselesi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ