New York Belediye Başkanı seçilen Eric Adams, okullarda kripto para birimi ve blok zincir teknolojisi öğretmeyi planladığını açıklarken NYC'yi kripto ve inovasyonun merkezi yapmayı planlıyor.

New York Belediye Başkanı seçilen Eric Adams, okullarda kripto para birimi ve blok zincir teknolojisi öğretmeyi planladığını açıklarken NYC'yi kripto ve inovasyonun merkezi yapmayı planlıyor.

New York Belediye Başkanı seçilen Eric Adams, CNN Business Sunday ile yaptığı röportajda, NYC'yi inovasyon ve kripto para biriminin merkezi yapmaktan bahsetti. Ayrıca ilk üç maaş çekini Bitcoin ile alacağını söyleyerek tweetinin arkasındaki mantığı da açıkladı. Daha önce, New York Belediye Başkanı seçilen maaş çekini Bitcoin olarak kabul edeceğini söylemişti.

 

Eric Adams, New York'u Kripto Merkezi İçin Bir Merkez Haline Getirmeyi Planlıyor

Adams'a, "New York City'deki işletmeleri Bitcoin veya diğer kripto para birimlerini kabul etmeye teşvik eder misiniz?" diye soruldu.  “Ona bakacağız. Dikkatli adım atacağız. Hakkını vereceğiz” dedi. Açıklamaya devam etti: “Bir sinyal göndermek istiyorum. Bu şehir Empire State idi. Burası inovasyonun, sürücüsüz arabaların, drone geliştirmenin, siber güvenliğin, yaşam bilimlerinin merkezidir. Blockchain ve bitcoin hakkında konuştuğumda sokaktaki gençler durdu ve bana sordu: 'Bu nedir? "

"Teknolojinin Merkezi Olacağız"

Haziran ayının başlarında Adams destekçilerine söz verdi: “Bir yıl, bir yıl içinde farklı bir şehir göreceksiniz… Buraya işletmeleri getireceğiz. Yaşam biliminin merkezi, siber güvenliğin merkezi, sürücüsüz arabaların merkezi, insansız hava araçları, Bitcoinlerin merkezi olacağız. Tüm teknolojinin merkezi olacağız.” Adams'tan ayrıca Harvard Üniversitesi'nde profesör ve Obama Yönetimi sırasında Ekonomik Danışmanlar Konseyi başkanı Jason Furman'ın kendisi hakkında bir tweet'i hakkında yorum yapması istendi. Adams'ın ilk üç maaş çekini bitcoin ile alacağına dair duyurusuna yanıt veren Furman, Perşembe günü Tweet attı: "Bu sadece NYC için kötü bir ekonomik strateji ve kötü bir yatırım kararı değil, aynı zamanda bir çıkar çatışması gibi görünüyor."

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ