Yeni yıl burada ve şimdiden fiyatları tırmalaya başladı. Bitcoin bir rollercoaster'a gitti ve 8.000 dolara yükselmeden önce 6.850 $ 'a düştü.

Hemen her zaman olduğu gibi, kripto para piyasası bunu izledi. Ocak ayının son 4 yıl içinde altcoinlere nasıl yansıdığına baktığımızda, hem yükseliş hem de düşüş piyasaları için bir katalizör görevi gördüğünü söylemek daha mantıklı. 2020'nin yeni bir altcoin sezonunu ateşleyip ateşlemeyeceğini görmek ilginç olacak. Şimdiye kadar gittiği yer burası gibi görünüyor.

Ocak Ayında Altcoinler: Durum Nedir?

Ocak, yılın ilk ayının başlangıcı ve doğal olarak, birçok tahmin ve tarihsel karşılaştırma ondan başlar.

Altcoinler söz konusu olduğunda, Ocak ayının genellikle belirli bir trendin başlangıcını işaretlediğini belirtmek ilginç. Tarihsel veriler bunu gösterir.

Yukarıdaki grafikte de görüldüğü gibi, 2016'da altcoinler çok ciddi kazanımlar gösterdi. Bununla birlikte, pazarın gerçekten arttığı 2017'ye kadar durum böyle değildi. Yıl, kripto para birimlerinin tüm kısa tarihi için belki de en önemlisidir. Neredeyse hepsi zirveye ulaştı ve o zamanlar tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. Dahası, bu, kripto para birimlerinin popüler hale geldiği ve halka genel olarak tanıtıldığı zamandır.

2018 serinleme yılıydı. Uzun süren ayı piyasası, altcoinlerin çoğunun değerlerinin büyük bir kısmını kaybettiğini gördü. Nitekim birçoğu ATH değerlerinin % 90'ının altında işlem görüyordu.

2019'un bir sonraki yılı toparlanma dönemiydi. Birçok altcoin belirli kazanımlara işaret etmesine rağmen, 2016 ve 2017'de görülen artışlara yakın değildi. Ancak en azından yıl önceki düşüşlerini durdurdu ve iyileşmelerini işaret etti.

2020: Altcoinler İçin Neler Var?

Yukarıdakilerin hepsi söylenirken, belki de en mantıklı soru 2020'de altcoinlerle ne olacağıdır. Herkes tahminde bulunurken, yıl oldukça olumlu bir yükselişle başladı.

Şimdiye kadar, tüm büyük altcoinler 1 Ocak'tan beri yeşil ticaret yapıyor. En kayda değer kazananlar arasında % 17.5 artış gösteren Bitcoin Cash (BCH), % 16.9 artış için Bitcoin SV (BSV), % 11.75 artış gösteren XRP bulunuyor.

Ayrıca 2020'nin Bitcoin'in yarılanma yılı olduğunu da belirmek gerekiyor. Doğrudan altcoinlerle ilgisi olmasa da, Bitcoin'in fiyatını takip etmeleri nadir görülen bir durum değil. Birçok insan BTC'nin halvingini takiben fiyatların yükseleceğini düşünüyor ve bunun altcoinler üzerinde de bir etkisi olup olmayacağını görmek ilginç olacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ