Kurumsal kripto ürünleri 2022'de zorlu bir başlangıç ​​yapıyor.

Ocak, Kripto Yatırım Ürünleri İçin Korkunç Bir Aydı

Kurumsal kripto ürünleri 2022'de zorlu bir başlangıç yapıyor. Financial Times tarafından kripto analitik firması CryptoCompare'den alınan verilere atıfta bulunan bir rapora göre, kurumsal yatırımcılar geçen ay kripto para yatırım ürünlerinden rekor miktarda para çekti.

Ocak ayında çıkışlar haftada ortalama 61 milyon dolara ulaştı ve 2022'nin ilk çeyreği için zorlu bir başlangıç oldu. Karşılaştırma için, 2021 yılının ilk çeyreğinde, endüstri rekor kıran 4,5 milyar dolar değerinde giriş gördü.

Grayscale CEO'su Michael Sonnenshein, düşüşü Federal Rezerv'in yaklaşan şahin kaymasına bağlıyor:

Dijital varlık yatırım ürünleri için hala önemli yatırımcı talebi olduğunu belirtmek önemlidir, ancak kurumlar görünüşe göre pozisyonlarını boşaltarak Fed'e tepki gösterdi. Analistler bu yıl en az üç faiz artışı bekliyor, ancak bazıları 2023'ün başında beşe kadar artış görmeye hazır.

YCharts tarafından sağlanan verilere göre, Grayscale Bitcoin Trust'ın (GBTC) hisseleri 21 Ocak'ta %29,8'lik büyük bir düşüşe ulaştı.

Dogecoin Topluluğu Büyük Dönüm Noktasına Ulaştı

Şirket, fonu bir ETF'ye dönüştürmeyi planlasa da, yakın zamanda bunu başarması pek olası değil.

Bu haftanın başlarında, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, spot Bitcoin ETF başlatmak için birkaç teklifi reddettikten sonra Grayscale'in başvurusu hakkındaki kararını erteledi.

İlk vadeli işlemlere dayalı ETF'nin lansmanı nedeniyle Ekim ayında rallisine devam eden Bitcoin, Fed tarafından sürdürülen şahin anlatının riskli varlıkları çok daha aşağı itmesiyle Ocak ayında %16 düştü. Büyük düzeltmeye rağmen, kripto para yatırım araçlarının fonları boşaltmaya devam etmesi, yatırımcıların düşüşü satın almakta tereddüt ettiğini gösteriyor. CryptoCompare tarafından izlenen 50 ürünün günlük hacimleri, Temmuz ayından bu yana en düşük hacmine geriledi.

En iyi kripto para birimi şu anda büyük spot borsalarda 41.600 doların biraz üzerinde işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ