İsim değişikliği, Facebook'un son yirmi yılda inşa edilmesine yardımcı olduğu bir ortam olan çevrimiçi sosyal medyanın ötesinde artan hedeflerini yansıtıyor.

İsim değişikliği, Facebook'un son yirmi yılda inşa edilmesine yardımcı olduğu bir ortam olan çevrimiçi sosyal medyanın ötesinde artan hedeflerini yansıtıyor. Facebook Inc., Perşembe günü şirket adını Meta olarak değiştirdiğini duyurdu. Sosyal medya devi için ilk büyük marka değişikliği oldu.

Şirketin sosyal medyanın ötesinde büyüyen hedeflerini yansıtan isim değişikliği, Facebook Connect konferansında CEO Mark Zuckerberg tarafından açıklandı. Bir haber bülteni, şirketin çevrimiçi sosyal deneyimleri ve fiziksel dünyayı birbirine bağlayan bir "metaverse" yaratma vizyonunu ortaya koydu.

Facebook Connect, sanal gerçeklik geliştiricilerini, içerik oluşturucuları ve pazarlamacıları bir araya getiren yıllık bir konferanstır. Bu yılki etkinlik, ağırlıklı olarak Blockchain teknolojisi sayesinde çoğalan metaverse konseptine odaklanıyor. Konsept baya dikkat çekeceğe benziyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ