Önde gelen bir Fintech ödeme altyapısı kurucusu olan XanPool, tekliflerini geliştirmek için A Serisi finansman turunda 27 milyon dolar güvence altına aldı.

Önde gelen bir Fintech ödeme altyapısı kurucusu olan XanPool, tekliflerini geliştirmek için A Serisi finansman turunda 27 milyon dolar güvence altına aldı. Valar Ventures en son yatırım turunu yönetti. CMT Digital dahil olmak üzere yatırımcılar ve önemli melek yatırımcı Taavet Hinrikus, Wise Kurucusu ve Başkanı, finansman turuna katıldı. Büyük kurumlardan kripto para birimlerine artan bir ilgi var.


XanPool'un 500.000'den Fazla Kullanıcısı ve 400'den Fazla İş Ortağı Bulunmakta

XanPool bir ödeme ve likidite ağıdır. Ancak kapalı bir ağ yerine şirketin açık C2C ağı, atıl sermayesi çapraz para birimi ve kripto para birimi işlemlerini yapmak için kullanılan bireylerden ve işletmelerden oluşur. XanPool'a göre, şirketin 500.000'den fazla kullanıcısı ve 400'den fazla iş ortağı var. Fintech ödemeleri altyapısı kurucusu, son yatırımla Asya Pasifik bölgesindeki varlığını pekiştirmeyi planlıyor. Fintech firması, finansal işlemlerle ilişkili riskleri ve maliyetleri azaltmaya çalışıyor.

"C2C Ağımız O Zamandan Beri Asya'nın En Büyük Merkezi Olmayan Likidite Havuzuna Dönüştü"

“XanPool, Eşler Arası teknoloji alanında küçük bir yazılım yeniliği olarak başladı . Kullanıcıların kripto para birimlerini saklama riski almadan saniyeler içinde yerel para birimlerine dönüştürmelerine olanak sağladı. XanPool CEO'su Jeffery Liu, C2C ağımız o zamandan beri 200 milyon ABD dolarının üzerinde likidite ile Asya'nın en büyük merkezi olmayan likidite havuzuna dönüştü. CEO, “Bugün, ağ yalnızca kripto para birimi kullanıcıları tarafından değil, aynı zamanda XanPool ağının sahip olmadığı risk veya maliyet faktörleri nedeniyle geleneksel ödeme işlemcilerinin hizmet veremediği yüzlerce yetersiz hizmet alan işletme tarafından kullanılıyor” dedi. Asya ülkelerinde finansal teknoloji sektörü patlama yaşıyor. Artan kripto benimsemesi nedeniyle, bölgedeki ödeme girişimleri 2021'in ilk altı ayında rekor düzeyde fon topladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ