PayPal Holdings Inc, müşterilerin ABD dijital ödeme şirketinin çevrimiçi cüzdanlarını kullanarak bitcoin ve diğer kripto paraları satın almasına, satmasına ve tutmasına olanak tanır.

Ödeme Devi PayPal Bitcoin ve Kripto Para Alanında

PayPal Holdings Inc, müşterilerin ABD dijital ödeme şirketinin çevrimiçi cüzdanlarını kullanarak bitcoin ve diğer kripto paraları satın almasına, satmasına ve tutmasına olanak tanır.

PayPal Holdings Inc, müşterilerin ABD dijital ödeme şirketinin çevrimiçi cüzdanlarını kullanarak bitcoin ve diğer lripto paraları satın almasına, satmasına ve tutmasına olanak tanıyan kripto para piyasasına bugün katılacağını duyurdu.

Şirket, yaptığı açıklamada, PayPal müşterilerinin 2021'in başından itibaren ağındaki 26 milyon tüccardan alışveriş yapmak için kripto para birimlerini kullanabileceklerini söyledi. Başkan ve Genel Müdür Dan Schulman bir röportajda, ödeme devinin, hizmetin merkez bankaları ve şirketler tarafından geliştirilebilecek yeni dijital para birimlerinin ve CBDC'lerin küresel kullanımını teşvik edeceğini umduğunu söyledi.

PayPal, merkez bankalarıyla görüşüyor ve nasıl bir rol oynayabileceklerini araştırıyor.

Başkan ve İcra Kurulu Başkanı Dan Schulman, merkez bankaları ile çalıştıklarını ve her türlü dijital para birimini ve PayPal'ın nasıl bir rol oynayabileceğini düşündüklerini söyledi.

Buradan 7 BTC hoşgeldin bonusu ile kripto bahislerine göz atın"

Şirket, ABD merkezli hesap sahiplerinin önümüzdeki haftalarda PayPal cüzdanlarında kripto para satın alabilecek, satabilecek ve tutabileceklerini açıkladı. Önümüzdeki yılın ilk yarısında Venmo ve bazı ülkelere açılmayı planlıyor. PayPal'ın kripto alanına girmesi, sektör için büyük bir haber.

PayPal'daki kripto ödemeleri, itibari para birimleri kullanılarak yapılacaktır.

Şirket, ödeme ağındaki kripto para birimi ödemelerinin ABD doları gibi fiat para birimleri kullanılarak yapılacağını, bu da tüccarların ödemeleri kripto paralarla almayacağı anlamına geldiğini söyledi.

PayPal, daha önce New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı'ndan ilk koşullu kripto para birimi lisansını aldı. Şirket, başlangıçta Ethereum, bitcoin cash ve litecoin adı verilen Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin satın alınmasına izin verecek.

 Hizmeti sunmak için Paxos Trust Company ile ortaklık yapmaktadır. Square Inc ve borsa ticaret uygulama firması Robinhood Markets Inc dahil diğer ana akım fintech şirketleri de kullanıcıların kripto para birimleri alıp satmalarına izin veriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ