Ödeme devi Visa, çeşitli dijital para birimleri oluşturabilen ve yönetebilen bir sistem için patent başvurusu yaptı .

Ödeme Devi Visa’dan Kripto Hamlesi

Ödeme devi Visa, çeşitli dijital para birimleri oluşturabilen ve yönetebilen bir sistem için patent başvurusu yaptı .

8 Kasım 2019'da yapılan patent, ABD Patent ve Marka Ofisi tarafından Perşembe günü yayınlandı.

Dosyalama şimdiki bankacılık sistemini elden özel sektörün ilgi derecesini ortaya koymaktadır. Kripto para birimini vurgular, zayıflıkları ve güçlü yönleri not eder.

“Bir kripto para birimi ağına örnekler, Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Zcash, Dash, Ripple ve Monero dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere uygun herhangi bir kripto para birimini yöneten bilgisayar ağlarını içerebilir.

Kripto para sistemleri, fiat para sistemlerine göre avantajlara sahiptir. Örneğin, kripto para birimi para transferleri, geleneksel fiat para birimi para transferlerinden daha hızlı olabilir. Son olarak, bazı kripto para birimleri blok zincir kullandığından, bu tür kripto para birimleri genellikle güvenilirdir, çünkü blok zincirleri değişmez işlem kayıtlarıdır.

Kripto para birimlerinin avantajları olsa da, genellikle fiat para birimleri gibi düzenlemelere tabi değildir. Ayrıca, hükümetler için fiat para birimi sistemlerini tamamen kripto para birimlerine dönüştürmek pratik değildir, çünkü kripto para birimleri elektronik cihazların kullanılmasını gerektirir. Bir ülke nüfusunun bazı kesimlerinde elektronik cihazlar olmayabilir, bu nedenle fiat para birimlerinin kripto para birimlerine tam olarak dönüştürülmesi pratik değildir. ”

Visa'nın çaresi, ABD doları ve İngiliz sterlini dahil olmak üzere birden çok fiat para biriminin merkezi dijital versiyonlarını üreten ve yöneten bir sistem oluşturmaktır.

Dosyalamaya göre, Ethereum teknolojinin belirli yönlerini uygulamak için kullanılabilir. Bununla birlikte, gerçek kripto para birimlerinin aksine, Visa'nın patenti merkezi bir varlığı açıklar.

Yöntem, blok zincirine kaydedilen bir dijital merkezi para birimini içerirken, “merkezi varlık bilgisayarı” karşılık gelen fiziksel para birimini (fiat) tedavülden kaldırır.

Patentte ayrıca şu ifadeler yer alıyor:

“Bir 'merkezi varlık' bir şeyi düzenleyen bir kurumu ifade edebilir. Merkezi işletme, para arzını düzenleyen bir merkez bankası olabilir. Merkezi bir işletme para politikası uygulayabilir ve para birimi verebilir. Merkezi bir kuruluş, ulus gibi bir bölgede para birimi yaratmak veya yok etmek için münhasır haklara sahip olabilir. Merkezi bir varlık böyle bir bölgenin hükümeti ile ilişkilendirilebilir. ”

 Bu yılın başlarında Visa, finansal kurumlara ve tüketicilere daha değerli hizmetler sunmak amacıyla fintech firması Plaid'i 5,3 milyar dolar karşılığında satın aldı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ