Reuters raporuna göre, dünyanın en büyük ödeme işlemcisi Visa, Çarşamba günü bankalar ve yatırımcılar gibi müşteriler için küresel bir kripto danışmanlık hizmeti başlattı.

Reuters raporuna göre, dünyanın en büyük ödeme işlemcisi Visa, Çarşamba günü bankalar ve yatırımcılar gibi müşteriler için küresel bir kripto danışmanlık hizmeti başlattı. Ödeme devi, kripto hizmetlerine yönelik benzeri görülmemiş yatırımcı talebi zemininde bu kararı verdi. Visa'nın son teklifi, bir kripto teklifiyle müşterileri çekmek veya elde tutmak isteyen finansal kurumlara, NFT'leri araştırmak isteyen perakendecilere veya dijital para birimlerini keşfeden merkez bankalarına yöneliktir.

 

Visa, Müşterilerin Dijital Teklifler İçin Ödeme İşlemcisinin Ağını Kullanmasına İzin Verecek

Ödeme işlemcisi devinin hizmetleri arasında, kurumları kripto para birimleri hakkında eğitmek, müşterilerin ödeme işlemcisinin ağını dijital teklifler için kullanmasına izin vermek ve arka uç operasyonlarını yönetmeye yardımcı olmak yer alacak. ABD'de bölgesel bir borç veren olan UMB Bank'ın Başkan Yardımcısı Uma Wilson, "Visa'ya kripto ve sabit paralar ile perakende ve ticari iş kollarımızla en alakalı kullanım örnekleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için geldik" dedi. Visa tarafından yapılan yeni bir küresel araştırma, ankete katılan kripto sahiplerinin yaklaşık %40'ının önümüzdeki 12 ay içinde birincil bankalarını kripto ile ilgili ürünler sunan bir bankaya geçirme olasılığının yüksek olduğunu veya çok muhtemel olduğunu gösterdi.

 

Visa Şu Anda Ağını Kripto Alım, Satım ve Saklamaya İzin Vermek İçin Kullanıyor

Daha önce bildirildiği gibi, Visa şu anda ağını kripto para birimlerinin satın alınmasına, satılmasına ve saklanmasına izin vermek için kullanıyor. Ayrıca, kullanıcıların satın alımlarda Bitcoin kazanmalarını sağlayan bir kredi kartı sunar ve aynı zamanda ödeme ağındaki işlemleri yapmak için değeri doğrudan ABD dolarına sabitlenmiş bir stabilcoin kripto para birimi olan USD Coin'in kullanılmasına izin verir. Visa'nın Finans Direktörü Vasant Prabhu, "Ancak, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin bir değişim aracı olarak kullanılması için fiyat istikrarına ihtiyaç var" dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ