El Salvador, öğrencilere Bitcoin hakkında bilgi vermek için on haftalık bir müfredat sunuyor.

 Öğrenciler Bitcoin Konusunda Eğitim Alarak Ödemelerin Geleceğinin Yolunu Açıyor

El Salvador, öğrencilere Bitcoin hakkında bilgi vermek için on haftalık bir müfredat sunuyor.
Ülke, BTC varlıklarının azalmasına rağmen Bitcoin'in toplu olarak benimsenmesi için bastırıyor.

El Salvador hükümeti, Bitcoin'in kitlesel olarak benimsenmesini desteklemeye devam ediyor. Orta Amerika ülkesi, öğrencileri dünya çapında çoğaltmaya yardımcı olmayı amaçlayan yeni bir girişimin parçası olarak Bitcoin'in nasıl kullanılacağı konusunda eğitiyor.

Twitter'da paylaşılan viral bir klip, eğitimcilerin sınıfta Lightning Network üzerinden Bitcoin alıp göndermek için öğrencilere uygulamalı adımlar attığını gösteriyor. Çaba, onlara düğümler, çifte harcama ve Bitcoin halving gibi Bitcoin kavramlarını da öğretecek olan on haftalık bir müfredatın parçası.

El Salvador, hükümetin çabalarının yanı sıra, ülkede iddialı Bitcoin eğitim hedefleri belirleyen özel projeler de gördü. El Salvador'daki uluslararası bir Bitcoin eğitim projesi olan Mi Primer Bitcoin (My First Bitcoin), 2023'te 250.000 öğrenciye Bitcoin hakkında eğitim vermeyi beklediğini söylüyor.

Proje, 2022'de şimdiye kadar 10.000 öğrenciye eğitim verdiğini iddia ediyor. Bu, 2021'de öğrettiği yaklaşık 400 öğrenciden 25 kat daha fazla. Şu anda bağışçılar tarafından desteklenen bir Bitcoin diploma kursu sunuyor.

“Dünyanın ilk Bitcoin ülkesi El Salvador'a ücretsiz, bağımsız ve tarafsız Bitcoin eğitimi vermeye odaklandık. Ekip bu misyonla birleşti ve önümüze çıkan her fırsata evet demeye çalışıyoruz” dedi.

Başkan Nayib Bukele liderliğindeki hükümet, Bitcoin'in kitlesel olarak benimsenmesini sağlamak için başka politikalar da uyguluyor. Kasım ayında Başkan Bukele, Turizm Bakanlığı bünyesinde Ulusal Bitcoin Ofisi'nin (ONBTC) kurulduğunu duyurdu.

Onu yasallaştıran 49 sayılı Kararnameye göre, yeni parastatal kripto ile ilgili tüm projeleri yönetecek. Ayrıca El Salvador'a göç etmek isteyen Bitcoin kullanıcıları için ilk uğrak limanı olacak. Ek olarak, ülkede Bitcoin ve blockchain uygulaması için bireyler ve başkan arasında toplantılar düzenlemek için bir köprü görevi görecek.

El Salvador, Bitcoin Yatırım Bahsinde Su Altında

El Salvador, Bitcoin'in benimsenmesini teşvik ederken, aynı zamanda varlığı ulusal rezervine ekliyor. NayibTracker'ın verilerine göre, Eylül 2021'de Bitcoin'i yasal ödeme aracı olarak ilan ettiğinden beri El Salvador yaklaşık 2.460 BTC satın aldı.

Platform, Başkan Bukele'nin duyurularını kullanarak El Salvador'un tüm BTC alımlarını takip ediyor. Tahminine göre El Salvador, BTC yatırımında %61,24 düştü ve 67 milyon doların üzerinde gerçekleşmemiş bir kayıp yaşadı. Yaklaşık 108 milyon dolardan satın alınan El Salvador BTC varlıkları şu anda yaklaşık 41 milyon dolar değerinde.

Ne olursa olsun, El Salvador sahip olduğu varlıkların statüsüne göre aşamalı değildir. Başkan Bukele geçen ay El Salvador'un her gün 1 BTC alacağını açıklamıştı. TRON'un kurucusu Justin Sun da ona katıldı ve planın durdurulduğunu duyurdu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ