Bu yazımızda sizlere OKB Coin Nedir? sorusunun cevabını verip OKB Coin hakkında bilgiler vereceğiz.

OKB Coin Nedir? İşte Ayrıntılarıyla OKB Token

Bu yazımızda sizlere OKB Coin Nedir? sorusunun cevabını verip OKB Coin hakkında bilgiler vereceğiz.

Kripto para birimi OKB Coin Nedir?

Kripto para borsası OKEx'in yerel yardımcı tokeni olan OKB'ye bir göz atalım ve şirket geniş ticaret ortakları havuzunu genişletmeye devam ederken kripto para birimi piyasasındaki özelliklerini, arzını ve performansını inceleyelim.

Piyasada 300.000.000 ile 1 milyar OKB'lik bir başlangıç toplam arzı vardı. OKEX'in duyurusuna göre daha fazla ihraç edilmeyen 700.000.000 yakıldı. Kripto piyasasının ve küresel ekonominin genel performansına paralel olarak, token de bir fiyat düşüşü yaşadı ve şu anda yazının yayınlandığı sırada 14 dolardan işlem görüyor.

OKB şu anda bir ERC-20 tokenidir. Binance Coin (BNB) gibi bir yardımcı token. Ancak OKB, OK Blockchain Foundation tarafından verilir ve OKEx tarafından kabul edilir.

Mayıs 2019 itibariyle, kripto para borsası OKEx, ikincil piyasadan OKB'yi geri almak için tahsis edilen spot piyasadan %30 işlem ücreti geliri ile dolaşımdaki 300 milyon token için bir OKB "Geri Al ve Yak" planı uyguladı ve bunları bir yakmak için bir hamle yaptı Şimdiye kadar yedi tur Buy-Back & Burn yapıldı ve 107 milyon $'a eşdeğer toplam 20.671 milyon OKB yakıldı.

Hangi işlemlerin yapılmasına yardımcı oluyor?

Kripto para birimi OKB, sahiplerinin OKB ile ürün veya hizmet satın almasına olanak tanıyan ödemeler, piyasa verileri, cüzdan, borç verme ve varlık yönetimi, siber güvenlik, seyahat, yaşam tarzı ve eğlence uygulamalarını kapsayan dahili ve harici 52 uygulama senaryosu geliştirmiştir.

Günlük olarak yaklaşık 100 milyon dolar değerinde OKB alınıp satılmaktadır. Başlıca ticaret çiftleri arasında USDT, BTC ve ETH bulunuyor. OKB'nin büyük çoğunluğu OKEx'te işlem görürken, BKEx, Coinall, DragonEX ve BitMax dahil olmak üzere 141 ülke ve bölgeyi kapsayan 40'tan fazla eşler arası, spot ve merkezi olmayan borsada da mevcuttur.

Kripto para birimi borsası OKEx'in OKB'yi depolamak için kendi cüzdanı vardır. Ancak OKB, MyEtherWallet, Trust Wallet ve Ledger, Trezor ve Archos'tan donanım cüzdanları da dahil olmak üzere kendi zincirine taşınana kadar herhangi bir ERC20 uyumlu kripto para cüzdanında saklanabilir.

Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ