OKCoin borsa operatörünün blok zincirinin kabulü için Çin'de 140 milyon dolar yatırım yapacağı ifade ediliyor.

OKCoin’den Çin’de Devasa Yatırım

Kripto para borsası OKCoin operatörü OK Group, Çin'e blok zinciri kabulünü kolaylaştırmak için 140 milyon dolar yatırım yapacak.

Amaç Blockchain Ekosistemini Güçlendirmek

Grup yatırımla Çin’in Hainan eyaletinde bir “Asya Pasifik İnovasyon Merkezi” kuracak. OK Group, Çin'deki blok zincir ekosistemini güçlendirmek için Hainan hükümeti ile birlikte çalışmayı planlıyor.

OK Group'un kurucusu Star Xu, “Hainan, inovasyon endüstrileri için sağlam bir temel oluşturdu ve [hızlandırılmış] blok zinciri teknolojisinin gelişmesiyle birlikte, OK Group bu işbirliğini başarmaktan mutluluk duyuyor” açıklamasını yapıyor.

Hedeflenen Sektörler

İnovasyon Merkezi, bir blockchain veri araştırma kurumunu ve uluslararası bir blockchain girişimcilik üssünü içereceğini belirtti. Eğitim, istihdam, sağlık ve gıda güvenliği blok zinciri uygulamaları için hedeflenen sektörlerden bazıları.

OK Group CEO'su Xu, “OK Group, potansiyel projeleri seçerek, endüstri yeteneklerini geliştirerek ve blockchain girişimleri  kuluçkalayarak blok zinciri endüstrisindeki yenilikçiliği ve girişimciliği desteklemek için Asya Pasifik Yenilik Merkezi'nden tam anlamıyla faydalanacaktır” açıklamasını yapıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ