CME'deki Bitcoin Vadeli İşlemler piyasası 18 Aralık 2017'de fiyatıyla zirvede başladı.

Okex, CME ve FTX Opsiyon İşlemleriyle Bitcoin’i Zıplatabilir mi?

CME'deki Bitcoin Vadeli İşlemler piyasası 18 Aralık 2017'de fiyatıyla zirvede başladı. Bundan neredeyse iki yıl sonra, türevler borsası şimdi opsiyon ticareti yapmaya doğru hızla ilerliyor. CME, gelecek hafta Pazartesi günü erken saatlerde vadeli işlem sözleşmelerinde opsiyon pazarını başlatmak için harekete geçti.

Ayrıca, kripto piyasalarında da aynı şeyi yapan başka büyük oyuncular var.

FTX, anlık durumu yakalamak için 24 saatten kısa bir süre içinde bir yayın duyurdu. FTX Exchange CEO'su ve Alameda araştırmasıyla SBF, FTX önümüzdeki 24 saat içinde opsiyon işlemlerini başlatmayı planlıyor!

Daha önce CoinGape'te bildirildiği gibi Okex, yarışta Bakkt ile rekabet etmek için Okex Options'ın başlatıldığını duyurmuştu. Daha sonra, 9 Ocak 2019'da borsa ürünü serbest bıraktı.

Opsiyon sözleşmeleri vadeli işlem piyasasına benzer, ancak kontratların kapanma zamanındaki değişmezlik varlıkla ilgili spekülasyon miktarını arttırır.

Düzenlenmiş vadeli işlemler piyasasının lansmanı 2017'de boğa koşusunun sona ermesine işaret etti. Bununla birlikte, şu anda fiyat başka bir parabolik koşunun eşiğinde. Tabii ki, piyasadaki aktif tüccarların sayısı göz önüne alındığında, birikim ve konsolidasyon süreleri daha da uzatılabilir.

Fiyat üzerindeki acil etki keyfi olabilirken, çeşitli platformlarda opsiyon işlemlerinin aynı anda başlatılması kripto varlıklarının büyümesine işaret eder.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ