Malta merkezli kripto para borsası OKEx, Ocak 2020'de halka açık bir lansman öncesinde belirli bir tüccar grubu için Bitcoin (BTC) opsiyon ticareti başlattı.

OKEx Ocak Ayı Yaklaşırken Belirli Müşteriler İçin Bitcoin Opsiyon İşlemlerini Başlattı

26 Aralık'ta Cointelegraph ile paylaşılan bir basın açıklamasında, şu anda küresel olarak günlük işlem hacmine göre üçüncü sırada yer alan borsa, yeni sözleşmenin günlük olarak Bitcoin'de (BTC) yapılacağını belirtti.

Kripto Tüccarları İçin Korunma Stratejilerinin Çeşitlendirilmesi

Yatırımcıların her iki yönde varlık fiyatlarındaki dalgalanmalardan korunmalarını sağlayan popüler bir türev olarak, bir opsiyon sözleşmesi, belirli bir “grevde belirli bir varlığı satın alma (arama seçeneği) veya satma (satma opsiyonu) satın alma şansı sağlar. Bu grev fiyatı sözleşmenin sona erme tarihinde veya daha önce belirlenir.

OKEx'e göre, Bitcoin opsiyon sözleşmesi 1970'lerin başından beri geleneksel varlıklarda opsiyonların fiyatlandırma modelinin temelini oluşturan bir değerleme algoritması olan Black-Scholes fiyatlandırma modeline dayanacak. Sözleşme, gerçek zamanlı verileri kullanacak ve platformun tüm ticaret altyapısının yenilenmesinin bir parçası olarak sunulduğu söyleniyor.

Borsa, mevcut margin ticareti, vadeli işlemler ve sürekli takas piyasalarının yanı sıra seçeneklerin piyasaya sürülmesini, OKEx kullanıcıları için mevcut olan ticaret ve korunma stratejilerini çeşitlendirecek. Bir açıklamada, OKEx'in finansal piyasa direktörü Lennix Lai şunları ifade ediyor:

“Opsiyon işlemleri tüccarların kripto varlıklarının oynaklığını yönetebilmelerini, fiyatlandırmasını ve hedge edebilmelerini sağlayan benzersiz bir araçtır [...] piyasa yönünden çok daha fazla faydalanmak için bunları sunuyoruz. Farklı segmentlerden müşterileri, özellikle de türev işlemlerinde, vadeli işlemlerde ve kalıcı takaslarda en hızlı artan talebi gösteren kurumsal müşterilerimizden memnuniyetle karşılıyoruz. ”

Sınırlı ilk kullanılabilirliğinin ardından, yeni opsiyon sözleşmesi 9 Ocak 2020'de halka açık olacak.

Borsalar Kripto Tabanlı Opsiyon İşlemleri İçin Sağlam Bir Alım Bekliyor

Bildirildiği üzere, Chicago Ticaret Borsası (CME) Grubu yakın zamanda planlanan yeni Bitcoin opsiyon ürünü için Asya'da yüksek talep görmeyi beklediğini belirtti.

CME Group'un küresel sermaye endeksi başkanı ve alternatif yatırım ürünleri Tim McCourt, yatırımcılara “bire bir maruz kalma” sağlayan vadeli işlemlerin aksine, seçeneklerin ya aşağı yönlü koruma ya da bir kesir üzerinde yukarı yönlü maruz kalma sunma avantajına sahip olduğunu kaydetti.

Kasım ayında OKEx, Tether (USDT) stablecoin ile marginlenen Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini başlattı ve görünüşte EOS, Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH), XRP, Tron (TRX) ve diğer kripto varlıkları için benzer sözleşmeler başlatmayı planlıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ