Oklahoma'daki milletvekilleri, son günlerde, kesinleşirse, eyalette dükkan açan Bitcoin ve kripto para madencilerine vergi indirimini uzatacak gelişmiş yasalara sahipler.

 Oklahoma'daki milletvekilleri, son günlerde, kesinleşirse, eyalette dükkan açan Bitcoin ve kripto para madencilerine vergi indirimini uzatacak gelişmiş yasalara sahipler. Eyalet senatörü John Montgomery ve eyalet temsilcisi Ryan Martinez tarafından desteklenen 2022 Ticari Dijital Varlık Madenciliği Yasası, ticari madencilik operasyonları tarafından kullanılan donanım ve elektrikle ilgili harcamaları azaltmayı hedefliyor.

Tasarıda, "Oklahoma Vergi Kanunu'nun yeni ve gelişmiş imalat ve endüstriyel işleme teknolojilerinin sürekli gelişimini tanımasına ilişkin Yasama Meclisinin asıl amacı, yeni endüstriyel süreçlere yol açmıştır" deniliyor. "Dijital varlıkların ticari madenciliğinde kullanılan blok zincir teknolojisi, bu tür operasyonların rakip devletler yerine bu eyalette yer almasını ve genişletilmesini teşvik etmek için tarihsel üretim veya endüstriyel işleme biçimlerine benzer bir şekilde vergilendirilmesi gereken endüstriyel bir süreçtir. "

Bölgesel haber kuruluşu KOKH tarafından hazırlanan bir rapor, Senatör Montgomery'nin yorumlarına atıfta bulunarak, maksimum 5 milyon dolar değerinde teşviklerin gözetlendiğini belirtti.

Kamu kayıtları, yasanın 22 Mart'ta 29-16 oyla Oklahoma Senatosu'nu temizlediğini gösteriyor. Tasarı 23 Mart'ta yasama meclisinin alt meclisine taşındı ve 30 Mart'ta teknoloji komitesine havale edildi.

Oklahoma, büyüyen Bitcoin madenciliği sektörünü izleyen ABD eyaletlerinin büyüyen mahsulleri arasında yer alıyor. Illinois ve Georgia gibi eyaletler benzer önlemleri tartıyor ve Kentucky hükümeti geçen yıl bu tür vergi teşviklerini onayladı. Bu arada, New York milletvekilleri, çevresel kaygıları öne sürerek eyaletin madencilik sektörüne kısıtlamalar getirilmesi için bastırıyorlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ