On Milyonlarca Dolar Değerindeki Tokenler Geri Çekilirken Güvenlik Endişeleri Ortaya Çıkıyor

Olası Güvenlik İhlali: Fantom Ağındaki Multichain


Fantom ağındaki Multichain köprüsünden on milyonlarca dolar çekilerek potansiyel bir güvenlik ihlali endişesi yaratıldı. Güvenlik firmaları, 58 milyon USDC stablecoin, 1.020 wrapped bitcoin (30,9 milyon $), 7.200 wrapped ether (13,7 milyon $) ve 4 milyon $ DAI stablecoin dahil olmak üzere çeşitli tokenlerin hareketini içeren olayı araştırıyor. Chainlink ve UniDex gibi diğer tokenler de etkilenmiştir.

Spekülasyonlar, olay ile yakın zamanda para çekme işlemine dahil olanlarla eşleşen dört token için destek ekleyen bir çapraz zincir platformu olan LayerZero arasında olası bir bağlantı olduğunu öne sürüyor. Ancak bu teori, taşınan tokenların tam listesiyle uyumlu değil. LayerZero CEO'su Bryan Pellegrino, mevcut sorundan haberdar olmadığını ve aktif olarak araştırdığını belirtti.

Multichain köprüsü, fon transferlerini kolaylaştırmak için 21 düğümden oluşan bir kombinasyonun yetkilendirilmesini gerektiren çok partili bir hesaplama sistemi üzerinde çalışmaktadır. Daha önce Anyswap olarak bilinen Multichain'in geçmişte istismara maruz kaldığını belirtmek gerekir, bu da güvenlik önlemlerinin artırılması ihtiyacını vurgulamaktadır.

Şu anda, Multichain veya Fantom'dan olayla ilgili resmi bir yanıt gelmedi. Güvenlik ihlali, kullanıcıların fonlarını korumak için sağlam güvenlik protokollerinin önemini vurgulayarak kripto topluluğu içindeki endişeleri artırıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ