Bitcoin, El Salvador'un ilk gününde 10.000 dolar düştü. Bitcoin'in fiyatı son bir saatte keskin bir şekilde düştü.

Oldu mu Şimdi? El Salvador’un Bitcoin Hamlesi Yaptığı Gün BTC Sert Düştü! Gözdağı mı?

El Salvador'un başkanı, 150 Bitcoin daha alarak “Düşüşü Satın Aldı”.

Bitcoin'in fiyatı, El Salvador'un resmi olarak yasal para olarak kabul ettiği gün, birkaç saat içinde 10.000 dolar düştü.

Kripto borsası Binance'e göre, bitcoin fiyatı 53.000 dolardan 42.800 dolara düşerken, kripto borsası Huobi'de 40.000 doların altına düştü.

O zamandan beri bitcoin fiyatı bir miktar toparlandı, 47.000 dolara kadar geri döndü.

The Block Research'ten alınan verilere göre, çöküşün sonucu olarak son bir saatte 2.65 milyar dolardan fazla pozisyon tasfiye edildi.

Bybt'e göre, son birkaç hafta içinde, bitcoin fonlama oranları %-0,20'lik en düşük seviyelerden %0,12'lik en yüksek seviyeye gerilemeye başladı. Benzer şekilde, Ether ve diğer altcoinler, Mayıs ayında zirvesi sırasında görülen eterin yaklaşan rakamları ile fonlama oranlarının daha da yükseldiğini gördü. Bu, traderların uzun süre kaldıraç kullandığını ve kendilerini aşağı doğru bir düşüş riskine maruz bıraktığını gösteriyor.

Fiyat düşüşü sırasında, El Salvador'un başkanı Nayib Bukele, "Düşüşü satın aldığını" tweetledi ve daha önce satın alınan 400 BTC'ye (18,4 milyon dolar) ek olarak 150 BTC (6,9 milyon dolar) daha satın aldı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ