Eğer Craig Wright'a inanacak olsaydınız, Bitcoin bugün son saatlerini yaşıyor olabilirdi.

"Ölümcül Kusur" 1 Ocak

Kendini Satoshi Nakamoto ilan eden Craig Wright geçen yıl Bitcoin'de onu tamamen yok etmek üzere ayarlanmış bir “ölümcül kusur” olduğunu ve “gelecek yıl sonuna kadar BTC olmayacağını” ifade etmişti  

Kendini Satoshi Nakamoto İlan Eden Craig Wright Bitcoin'in Yıl Sonuna Kadar Öleceğini Tahmin Etti

NChain baş bilimcisi ve BSV baş savunucusu olan Craig Wright, 2018'den gelen kripto haberlerinin ön saflarında yer aldı. Ancak, ön sayfadaki görünüşlerinin bir kısmı Bitcoin'in geleceği için tahmini kadar saçma ve inanılmazdı.

Wright, 2018 yılında The Crypto Show'un konuğu oldu ve iddia edilen yaratımı Bitcoin hakkında konuştu. “Bitcoin Core” adını verdiği Bitcoin'i eleştirdi ve ağ üzerinde çalışan geliştiricilerin hiçbirinin gerçekten kendisini anlamadığını söyledi.

Wright, röportajda “Gelecek yıl BTC'de ölümcül bir kusur olduğunu öğrenecekler ve ölümcül olarak gelecek yılın sonuna kadar BTC olmayacak” demişti.

Wright'ın 12 Kasım 2018'de, Bitcoin SV'nin Bitcoin Cash'ten forklaştığını, orijinal vizyonunu takip eden forku olduğunu iddia ettiği Bitcoin SV'den sadece üç gün önce röportaj yaptığını da belirtmek gerekir.

Craig Wright’ın Tahmini Henüz Gerçekleşmedi

Ancak, yıl sonundan saatlerce önce Wright’ın tahmini henüz gerçekleşmedi.

Son fiyat düşüşüne ve toplam çalkantılı 12 aya rağmen, 2019 Bitcoin için en iyi yıllardan biri oldu. Neredeyse her bir metrik bu yıl yükseldi ve ağın varlığın fiattaki değeri için fazla endişe duymadan geliştiğini gösterdi.

Dünyanın en büyük kripto para birimi, yıllık işlem hacminin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını gördü. Toplam işlem sayısı ve ağın hash gücü bu yıl zirvelere ulaştı ve Bitcoin'in yakında hiçbir zaman sihirli bir şekilde kaybolmayacağını kanıtladı.

Bu, Wright'ın yıl sonu için yaptığı tek kötü tahmin değil. Wright, bu yılın başlarında Bitcoin SV'nin yıl sonunda fiyatının 1.200 doların üzerine çıkacağını söyledi. Ancak, BSV'nin gün sonunda yüzde 1,100'den fazla artacağı iddiasından daha kötü olan ise Bitcoin için yaptığı öngörü.

Slack ile ilgili bir pazar tartışmasında şunları söylemişti:

“BTC'nin piyasadaki gerçek değeri 0.10 ile 0.20 USD arasında olacak.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ