Pandemi süreci boyunca koronavirüsün farklı varyantları ile karşı karşıya kaldık.

Pandemi süreci boyunca koronavirüsün farklı varyantları ile karşı karşıya kaldık. En son ki varyant ise omicron varyantı. Bu varyant virüsün daha hızlı yayılmasına neden oluyor. Bu nedenle kimi ülkeler yeniden bazı önlemler almaya başladı bile.

Varyantın hızlı yayılması nedeniyle seyahat kısıtlaması getirilen ülkeler de bulunuyor. Diğer taraftan asıl tehlikenin dünya ekonomisine yönelik olduğu da yapılan vurgular arasında yer alıyor.

2020 yılının Mart ayında dünya piyasalarında yaşanan sert düşüşe benzer bir çöküş beklenmese de yeni varyanta karşı büyün ülkeler tetikte bekliyorlar. Ancak dünya piyasalarında bir endişe de yok değil.

Peki bu durumdan Bitcoin fiyatı nasıl etkilenir. 2020 Mart ayındaki düşüşe benzer bir fiyat hareketi yaşanır mı? Açıkçası o zamana benzer bir fiyat hareketi beklemiyorum.

Bitcoin'in böylesi kriz dönemlerinden çok daha güçlü bir şekilde çıktığı tarihsel tecrübe ile sabit. Bu nedenle benim beklentim dünya ekonomisinde yeni varyant kaynaklı bir problemin Bitcoin'e olumlu yansıyacağı yönünde.

Sermayenin bu kriz içerisinde kendisine her zaman yer arayacağını ve akışların mutlaka gerçekleşeceğini düşünürsek, kripto para alanına yine bu süreçte devasa rakamlar akmaya devam edecektir. Bekleyip göreceğiz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ