Wuhan Corona Virüsü yayılmaya devam ettikçe, şimdiye kadar 2.000'den fazla kişi enfekte oldu ve ölüm sayısı 56'ya yükseldi.

Öncü Bitcoin Borsası Binance, Corona Virüsü Mağdurlarına 1.5 Milyon Dolar Bağışta Bulundu

Wuhan Corona Virüsü yayılmaya devam ettikçe, şimdiye kadar 2.000'den fazla kişi enfekte oldu ve ölüm sayısı 56'ya yükseldi. Bununla birlikte, Dünya Sağlık Örgütü son zamanlarda salgın için “halk sağlığı acil durumu” ilan etmenin biraz erken olduğunu söyledi.”.

Çin'e yayılan raporlar, virüsün yerel bir pazarda satılan enfekte hayvanlardan dolayı yayıldığını bildirdi. Raporlar ayrıca ülkenin maske ve diğer koruyucu malzemelerin yetersizliği konusuyla mücadele ettiğini de belirtti. Sonuç olarak, tüm dünyada, mağdurlara yardım eden hayırsever hareketler bir artış gördü.

Yakın tarihli bir tweet'te Malta merkezli kripto borsası Binance CEO'su Changpeng Zhao [CZ] borsanın “10 milyon RMB (1,5 milyon dolar) Corona Virüsü kurbanlarına yardım sözü verdiğini” açıkladı. Bu hareketle Binance ölümcül Corona Virüsü kurbanlarına yardım eli uzatan ilk kripto para borsası oldu.

Binance'ın artık hareketin lojistiği üzerinde çalıştığını belirten Zhao, bağışta kripto varlıklarının kullanılmadığını belirtti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ