Kripto para borsası Coinbase, iki protokolün büyümesini kolaylaştırmak için Uniswap ve PoolTogether'a 1,1 milyon USDC yatırım yaptı.

Öncü Bitcoin Borsasından Dev Hamle

Kripto para borsası Coinbase, iki protokolün büyümesini kolaylaştırmak için Uniswap ve PoolTogether'a 1,1 milyon USDC yatırım yaptı.

Ödüller, ilk olarak geçen yılın Eylül ayında başlatılan Coinbase'in USDC Bootstrap Fonu aracılığıyla verildi. Bir önceki duyuru mesajına göre, fon doğrudan akıllı protokollerine yatırım yaparak merkezi olmayan finans (DeFi) projelerini desteklemeyi amaçlıyor.

Geçen yıl, Coinbase para piyasası protokolü Compound ve marj ticaret protokolü dYdX 1 milyon USDC koydu. İki platformdaki herhangi bir muadil USDC tokenlerini kripto teminatlarından ödünç alabilir.

Çarşamba günkü duyuruda Coinbase, iki ek projeye (Uniswap ve PoolTogether) finansal destek sağladığını açıkladı. Uniswap ile fon, protokolün USDC / ETH havuzuna 1 milyon USDC enjekte etti. Tasarruf havuzu PoolTogther ile Coinbase, USDC mevduat sahiplerinin potansiyel ödüllerini artırmak için bir biriktirme sponsoru olarak 100.000 USDC yatırdı.

Uniswap'a yaptığı yatırımdan bahseden Coinbase, protokolün lansmandan bu yana önemli ölçüde büyüdüğünü ve şimdi yaklaşık 33 milyon dolar likiditeye sahip olduğunu kaydetti.

 Coinbase, "Sabit pazar yapıcı modeli, herhangi bir token için likit değişimini başlatmayı kolaylaştırıyor ve likidite gerektiren tokenler ve uygulamalar için giderek kritik bir altyapı haline geliyor." ifadelerini kullanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ