Morgan Creek Capital Management'ın kurucusu ve CEO'su Mark Yusko, XRP'nin firmanın kripto para endeksi fonuna neden dahil olmadığını açıklıyor.

Öncü Dijital Varlık Yöneticisinden Ripple ve XRP Açıklaması Geldi

Morgan Creek Capital Management'ın kurucusu ve CEO'su Mark Yusko, XRP'nin firmanın kripto para endeksi fonuna neden dahil olmadığını açıklıyor.

Thinking Crypto ile yapılan yeni bir röportajda, riskten korunma fonu yöneticisi birincil nedenin kripto varlığının ne kadar merkezileştirildiğiyle ilgili endişe olduğunu söylüyor.

“Hala XRP-Ripple yapısı ya da nakit akışlarının nasıl yaratıldığı veya paylaşıldığı ile mücadele ediyorum. Ama bu başka bir günün konusu.

Evet, yeterli XRP dağılımına sahip olsaydı, endekse hak kazanabileceği bir nokta olurdu. ”

Morgan Creek'in yatırımcılara S&P 500'ün kripto versiyonunu sunmak için yaratılan Dijital Varlık Endeksi Fonu, Morgan Creek müşterilerine en büyük 10 kripto para birimini bir sepet olarak alma imkanı sunuyor. Ancak bu listede XRP bulunmuyor.

Yusko ayrıca, hedge'nin 13. en büyük kripto para birimi olan Stellar'a (XLM) yer vermediğini de kaydetti.

Stellar ağı, her türlü dijital para birimi için açık kaynaklı bir ödeme platformudur. Ripple'ın eski kurucu ortağı ve teknoloji sorumlusu Jeb McCaleb tarafından kuruldu.

Stellar Geliştirme Vakfı, var olan 50 milyar XLM'nin 30 milyarına sahiptir. Yusko açıklıyor,

“Çok yakın tutulan her şeyi hariç tutuyoruz. Yani Stellar'a sahip değiliz ve XRP'ye sahip değiliz. ”

 Ripple, var olan 100 milyar XRP'nin yarısından fazlasına sahip. XRP’nin çoğu emanet içinde kilitli iken, Yusko firmasının potansiyel fiyat manipülasyonu konusunda endişe duyduğunu söylüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ