Onecoin dolandırıcılık faaliyetine yardım etmekle suçlanan Mark Scott, cezasını ertelemeye çalışıyor. Mark Scott geçen yıl 21 Kasım'da çeşitli sahtekarlık suçlarından hüküm giydi.

OneCoin Dolandırıcılığına Yardım Eden  Mark Scott Cezasını Ertelemeye Çalışıyor

Onecoin dolandırıcılık faaliyetine yardım etmekle suçlanan  Mark Scott, cezasını ertelemeye çalışıyor. Mark Scott geçen yıl 21 Kasım'da çeşitli sahtekarlık suçlarından hüküm giydi.

En büyük kripto aldatmacalarından biri olan komplocu Mark Scott, cezasını 21 Nisan'a ertelemeye çalışıyor. Mark, banka sahtekarlığı yapmak için iki komplo ve kara para aklamak için komplo kurmaktan mahkum edildi. OneCoin'in kurucusu ve bu dolandırıcılık canavarının ana komplocusu Dr. Ruja Ignatova ise hala kaçıyor.

Cezanın Önümüzdeki Ay Gerçekleşmesi Planlanıyor

Mark Scott, OneCoin dolandırıcılığına karıştığı için mahkum edildi. Scott'ın avukatının dilekçesine göre, Scott mahkeme tarihini 21 Nisan 2020'ye itmek istiyor. Mahkemenin 21 Şubat'ta cezayı duyurması gerekiyordu. Mark Scott, beraat veya yeniden yargılama için başvuruda bulunabilir. Mahkemenin Mark’ın dosyalamasına cevap vermesi için üç haftası olacak.

Mark Scott, Avrupa'daki Bankalar Aracılığıyla 400 Milyon Dolar Akladı.

Mark 2016 yılında İngiliz Virgin Adaları'nda birkaç sahte özel sermaye yatırım fonu kurdu. OneCoin sahtekarlık planından 400 milyon doların üzerinde gelir elde ettiği tahmin ediliyor. Bu yatırımları Avrupa'dan varlıklı ailelerin yatırımı olarak gösterdi. Scott'ın hizmetleri için 50 milyon dolar ödediği bildirildi. Ayrıca parayı çok sayıda lüks araba, sahil evi ve yat satın almak için kullandığı bildirildi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ