Sahte kripto para birimi planı OneCoin’in lideri, Konstantin Ignatov'un cezası Temmuz ayına kadar yeniden planlandı. New York mahkemesi karar tarihini 8 Nisan'dan 8 Temmuz'a itti.

Onecoin Lideri Konstantin Ignatov’un Cezası Temmuz

Sahte kripto para birimi planı OneCoin’in lideri, Konstantin Ignatov'un cezası Temmuz ayına kadar yeniden planlandı. New York mahkemesi karar tarihini 8 Nisan'dan 8 Temmuz'a itti.

OneCoin lideri Konstantin Ignatov, Mart 2019'da büyük kripto para dolandırıcılığını yürüttüğü için Los Angeles Uluslararası Havaalanı'nda tutuklandı. New York mahkemesinin bu ay Konstantin Ignatov'u mahkum etmesi planlandı, ancak hakim hükümetin talebi üzerine mahkeme tarihini 8 Temmuz'a erteledi. Daha önce, Amerikalı avukat Mark Scott, sahte ICO'da toplanan parayı aklamak için OneCoin'e yardım etmekle suçlandı.

“Konstantin Ignatov’un işbirliği henüz tamamlanmadı”

Konstantin Ignatov, Mart 2019'da tutuklandı ve o zamandan beri, kolluk kuvvetlerinin en büyük kripto para dolandırıcılıklarından birini ortaya çıkarmasına yardımcı oluyor. Konstantin, kız kardeşi Ruja Ignatova ve diğerleri ile OneCoin hakkında temsillerde bulundu ve sonuç olarak dünyanın dört bir yanından kurbanlar hileli kripto para birimine milyarlarca dolar yatırım yaptı. Konstantin, OneCoin kripto dolandırıcılığındaki rolü nedeniyle 20 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilir. Şirkette üst düzey görevler üstlendi ve 2018'in ortasına kadar liderlik pozisyonuna yükseldi.

OneCoin'in arkasındaki beyni Ruja Ignatova hala kaçıyor

Bu büyük kripto dolandırıcılığın arkasındaki beyin olarak bilinen Ruja Ignatova  hala saklanıyor. Kolluk kuvvetleri onu şimdiye kadar bulamadılar. OneCoin, üyelerin kripto para birimi paketlerine yatırım yapmaları için başkalarını işe alma komisyonları aldığı çok seviyeli bir pazarlama (MLM) ağı olarak çalışıyor.

Bu MLM yapısı, OneCoin üye ağının hızlı büyümesine yardımcı oldu. New York'un Güney Bölgesi'nde yaşayan ve çalışan mağdurlar da dahil olmak üzere dünya çapında 3 milyondan fazla üyesi olduğunu iddia etti. OneCoin'in dünyadaki yatırımcıları 4 milyar doların üzerinde dolandırıldığı tahmin ediliyor. Şirket, kripto para birimini alternatif ve daha iyi bir bitcoin sürümü olarak sundu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ