Litecoin son zamanlarda beş ay içinde ilk kez 78 $ seviyesini geçmeyi başardı ve piyasa katılımcılarını kazançlar için yenilenmiş bir susuzlukla canlandırdı.

Litecoin son zamanlarda beş ay içinde ilk kez 78 $ seviyesini geçmeyi başardı ve piyasa katılımcılarını kazançlar için yenilenmiş bir susuzlukla canlandırdı. Ve takip eden 70 dolarlık işaretin altındaki düşüş bazı yatırımcıları endişelendirmiş olsa da, Litecoin yazım sırasında bir miktar yükseliş hareketi yapmak için hazırlnıyor gibiydi. CoinMarketCap'a göre, Litecoin yaklaşık 5,1 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahipti ve son 24 saatte % 4,57'lik bir fiyat artışı kaydetti.Litecoin bu ayın başında 84 dolara yükselen birkaç düzeltici hamle görmüştü ve en sonuncusu sona ermiş gibi görünüyor, LTC bir pump hareketi içinde olabilir.

Günlük grafikteki son fiyat mumunun, tarihsel olarak Litecoin'e güçlü bir destek görevi gören direnç çizgisinin üzerinde 73.8 dolardan geçtiği görülüyor. Yazım sırasında LTC, direnci % 61.8 Fibonacci düzeltme hattında 78.8 $ 'dan test ediyordu. MACD düşüş eğiliminde gibi görünse de, daha hızlı hareket eden ortalama yükseliş eğilimi gösteriyor gibi gözüküyor.


Ayrıca, 50 ve 200 günlük hareketli ortalamalar golden corssları korumuş durumda.Bu da genellikle orta ila uzun vadeli bir süre boyunca fiyat takdirinin güçlü bir göstergesi olan bir gelişme konumunda. LTC'nin Mart ayı başından ortalarına kadar 91 dolara değer vermesi muhtemel.

CoinMetrics'ten elde edilen veriler, Litecoin'in Bitcoin ile olan ilişkisinin Ocak ortasından bu yana istikrarlı bir şekilde arttığını ve geçen yıl Haziran ayında görülen aynı seviyede ilerlediğini gösterdi. Yazım sırasında 0.81 civarında yüksek bir pozitif korelasyon ve BTC'nin orta vadede beklenen takdirini göz önünde bulundurarak, Litecoin'in önümüzdeki haftalarda bazı yükseliş hareketleri yapması muhtemel.

Sonuç

MACD potansiyel olarak bir yükseliş crossover'ı için hazırlanırken ve hareketli ortalamalar golden crossları korurken, Litecoin muhtemelen önümüzdeki birkaç hafta içinde değer kazanacak.

 Ayrıca, orta ve uzun vadede Bitcoin'den yükseliş hareketleri beklendiğinden, LTC'nin yüksek pozitif korelasyonu da fiyat takdirini tahmin ediyor ve % 61.8 Fibonacci çizgisinin üzerinde bir itme Mart ortasına kadar pompayı 90 $ seviyesine kadar kolaylaştırabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ