Üst düzey kripto analisti Benjamin Cowen alarm zillerini çalarken kripto para piyasası dinamikleri yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor.

Üst düzey kripto analisti Benjamin Cowen alarm zillerini çalarken kripto para piyasası dinamikleri yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Sosyal medya platformu X'te 754.600'ün üzerinde takipçisi olan Cowen, önde gelen Ethereum (ETH) rakibi Solana'nın (SOL) Cardano'nun (ADA) geçmiş döngüdeki düşüşünü anımsatan keskin bir düşüş yaşayabileceğini öne sürüyor. Uyarı, Solana'nın hayati destek seviyelerini kaybetme olasılığından kaynaklanıyor ve potansiyel olarak mevcut değerinden 10 $ 'a kadar önemli bir% 50 düşüşe yol açıyor.

Solana'nın Kritik Testi ve Tarihsel Paralellikler

Cowen'a göre, "tıpkı ADA'nın geçen döngüde yaptığı gibi SOL'un da dipleri süpürme ihtimali yüksek." Paralellikler çizerek, Cardano'nun Mayıs 2019 ve Mayıs 2020 arasında 0,10 dolardan 0,028 dolara düşmesine atıfta bulunuyor. Bu yazının yazıldığı sırada Solana, son 24 saat içinde %5,4'lük bir artışla 21,67 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin'in Beklentileri ve Potansiyel Senaryolar

Solana'nın ötesinde Cowen'ın görüşleri Bitcoin'in potansiyel yörüngesine kadar uzanıyor. Bitcoin'in çift dipli bir model oluşturabileceği ve Federal Rezerv 2024'ün başlarında duruşunu değiştirdiğinde yukarı doğru dönmeden önce 13.000-14.000 $ aralığında bir dönüşe yol açabileceği bir senaryoyu özetliyor. Alternatif olarak Cowen, Bitcoin'in yukarı doğru bir yolculuğa çıkmadan önce 16.000-17.000 $ aralığına inme ve Nisan ayına kadar 24.000 $'a ulaşma olasılığını öne sürüyor. Bu tahminlerin ortasında Cowen, Bitcoin'in izleyeceği yolu tahmin etmenin karmaşıklığını kabul ederek çeşitli sonuçlara hazırlıklı olunması çağrısında bulunuyor.

Litecoin'in Gelecek Görünümü ve Tarihsel Eğilimler

Dikkatini Litecoin'e (LTC) çeviren Cowen, eşler arası ödeme ağı için gecikmeli bir ralli öngörüyor ve bunu Bitcoin'in Nisan 2024'te planlanan yarılanmasıyla aynı hizaya getiriyor. Cowen, Litecoin'in sonunda yükselişe geçse bile Bitcoin'e kıyasla düşük performans göstereceğini öngörüyor. Tarihsel olarak, LTC yarılanmadan önce zirveye ulaşma, etkinliğe kadar bir satış deneyimi yaşama ve ardından Bitcoin'in yarılanmasından birkaç ay sonrasına kadar zayıflık gösterme modeli sergilemiştir.

Kripto Piyasasının Öngörülemeyen Yolculuğu

Kripto para meraklıları piyasanın karmaşık kıvrımlarında gezinirken, Cowen'ın temkinli analizi piyasanın öngörülemez doğasını hatırlatıyor. Çeşitli faktörlerin oynaklığı ve karşılıklı etkileşimi, tahmin yapmayı zorlaştırıyor ve birden fazla potansiyel sonucu hesaba katan proaktif bir duruş gerektiriyor. Şu anda Bitcoin son 24 saatte %1,6'lık bir artışla 26.440$'dan işlem görürken, Litecoin aynı dönemde %1,3'lük bir kazançla 65,61$'dan işlem görüyor.

Bu dinamik kripto ortamında, dijital varlıkların belirsiz denizlerinde gezinmek isteyen yatırımcılar için bilgili, uyarlanabilir ve tetikte olmak çok önemli olmaya devam ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ