Kanada'nın Ontario eyaletindeki Toronto ve Bölge Koruma Kurumu (TRCA), blockchain firması Insolar ile işbirliği yaptı.

Ontario, Yenilenebilir Enerji Yönetimi için Blockchain Kullanacak

Kanada'nın Ontario eyaletindeki Toronto ve Bölge Koruma Kurumu (TRCA), yenilenebilir enerji kaynaklarını yönetmek için blockchain teknolojisini ve özellikle de yenilenebilir enerjinin geleneksel enerji ile elektrik şebekesine entegrasyonunu sağlamak üzere blockchain firması Insolar ile işbirliği yaptı. Bu, Ontario’nun geleneksel gücünün % 30'unu gelecek 15 yıl boyunca sürdürülebilir kaynaklarla değiştirme planının bir parçası.

Insolar, yenilenebilir enerjinin doğru zamanda ve doğru yerde kullanılmasını koordine etmeye yardımcı olacak, son derece ölçeklenebilir ve güvenli blockchain platformu Assured Ledger'i geliştirdi.

Esasen, güç şebekesinin 7/24 çalışmasını sağlamak için geleneksel güç hala gereklidir ve yenilenebilir enerji sadece yüksek güç kullanım zamanlarında kullanılacaktır.

Temel olarak, bu durumda yenilenebilir enerji kaynaklarının en iyi şekilde dağıtılması için blok zincir teknolojisi kullanılacak ve yenilenebilir enerji üreticilerinin kârlarının artmasına yardımcı olurken aynı zamanda elektrik kesintilerini önlemeye ve pik yükleri azaltmaya ek olarak tüketiciler için güç maliyetlerini düşürecektir.

 Başka bir deyişle, blok zincir teknolojisi yenilenebilir enerji ile birlikte Ontario'nun güç şebekesini daha verimli ve dengeli hale getirmeye yardımcı olacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ